Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Fotky: Rapové legendy PSH pokřtily v Praze své úmrtní album

Redakce

Redakce

5. 6. 2010

Faraóni české hip hopové scény, Peneři Strýčka Homeboye, pokřtili v pražském klubu SaSaZu novou desku Epilog, kterou označili za svou poslední. Svůj malý pohřeb v doprovodu nejrůznějších hostů oslavili velkým křtem.

PSH v SaSaZu, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Intro

Okolo páteční půlnoci se v klubu SaSaZu ztlumila světla a z beden se ozval posmutnělý hlas, který v duchu pohřebního projevu vyjádřil všem přítomným upřímnou soustrast k odchodu PSH. „Jejich zánik nás zaskočil nepřipravené, jsme pokleslí na duši a naše srdce jsou plná smutku.“ Album Epilog je totiž koncepčně pojaté jako poslední z dílny pražských penerských legend, což domácí vydavatelství BiggBoss podpořilo vydatnou klamavou kampaní, která určitě zaskočila spoustu fanoušků. Dobrá zpráva byla, že nikdo nekončil a velký večer v SaSaZu začínal. Mike Trafik nakopl beat a Vladimir 518 společně s Orionem zvedli ruce všech přítomných. „Udělej bordel, když jsi na naší show, PSH tady jsou!“

PSH v SaSaZu, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Pokřtít přišel Abdul 52

Na pódiu se během následující hodiny objevili hosté Hugo Toxxx, James Cole nebo Čistychov. Rapeři bavili rozhoupaný dav kšiltovek parádní show, a i když SaSaZu nebylo úplně plné, všichni přítomní se evidentně dobře bavili. Asi po hodině, během které klubem zněly především nové tracky z posledního alba, přišel na řadu samotný křest. S Jägermeisterem v ruce se mezi Penerama a jejich hosty objevil Abdul 52, další z kultovních jmen scény, a se slovy Tahle parta je tu od začátku, tak pro ni udělejte bordel desku pokřtil.

Abdul 52 křtí desku Epilog, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Chvíli nato se na plátně za hlavními aktéry večera rozjela premiérová videoprojekce nového videoklipu k písni Vim já?, na které s PSH spolupracoval James Cole. Jestli nějaký klip překračuje všechny meze normálnosti, tak je to právě tenhle úlet z dílny renomovaného rapového režiséra OKIho. Lepší a zábavnější věc tu dlouho nebyla.

Party pokračuje

Po premiéře videoklipu koncert pokračoval dál. Peneři střídali starší a nové pecky a pozvali mezi sebe i Daru Rolins nebo Terezu Černochovou, které na Epilogu také hostují. Legendární uskupení samozřejmě nezapomnělo na své staré dobré časy a poslalo pozdrav publiku v podobě kultovních pecek Praha nebo Penerský dezert, což byl vůbec první track, na kterém společně pracovali Orion a Vladimir 518.

Kapela se s těmi, kdo se na ně do holešovického klubu přišli podívat, symbolicky rozloučila trackem Co bude až nebude rap. Orion poděkoval hostům i všem, kdo přišli podpořit jejich zku***nost a celá parta zmizela z pódia. Fanoušci si překvapivě nevyprosili žádný přídavek a dali přednost baru. Afterparty začíná a Praha má své hiphopové krále zpět.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotky: Rapové legendy PSH pokřtily v Praze své úmrtní album