Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Fotky: Poslední den festivalu Rock for People 2010 ovládl déšť a britská hudební scéna

Marie Baladová

Marie Baladová

7. 7. 2010

!Speciál!Do posledního festivalového dne se areál probudil v upršeném počasí, které ho neopustilo až do večera. Hudebníkům to ale na energii neubralo a fanoušci vybavení pláštěnkami si i přes toto nepohodlí mohli užít řadu kapel zvučných jmen a jejich vystoupení. Tempo udávaly především špičky britské hudební scény a velmi očekáváná Morcheeba byla více než důstojným zakončením 16. ročníku festivalu, na který se díky fantastickému výběru kapel bude ještě dlouho vzpomínat.

Does it offend you, yeah?, Zdroj: matejvanecek.cz

Hudební produkci tradičně odstartovala představení menších kapel. Došlo i na výherce soutěže Udělej si svůj festival, skupinu Shadow Area, která svým vystoupením otevřela program na T-Music Stage. Na Jam Stage zatím vystoupila kapela Last Station, vítěz startéru XT3. Je opravdu milé vidět na festivalu takových rozměrů i mladé nadějné kapely. Mě osobně pak dostala bluecore kapela X Left to die, která se svým nápaditým zevnějškem a opravdu talentovaným zpěvákem možná ještě hodně zazáří.

Zmrzlé fanoušky jako první rozehřáli punkoví Gallows, zatímco z druhého pódia jim posléze zdárně konkurovala elektronická parta z  briských ostrovů Does it offend you, yeah?. Ta publiku s ležérností a energií zároveň sázela jednu povedenou skladbu vedle druhé a donutila k pohybu nemalý počet lidí. Na řadu pak přišli oblíbení Horkýže Slíže, kteří už předchozí den absolvovali v areálu festivalu autogramiádu.

The Subways, Billy Talent, Editors, NOFX….. Kam dřív?

Kapitolou sama pro sebe byli The Subways. Síla, s jakou poskakovali po pódiu a rozdávali nadšení publiku, se dá jen těžko popsat. Tato britská kapela rozhodně patří mezi ty, které si i přes svoji popularitu dokáží naplno užít koncert i v tak malé zemi, jako je Česká republika. Publikum doslova šílelo při každém jejich díky a velké plus mají zejména proto, že jako jedni z mála zahraničních interpretů dokáží v angličtině komunikovat zřetelně, aby jim co nejvíce lidí rozumělo, a tak vytvořit úžasně přátelskou atmosféru.

Subways otevřeli šňůru interpretů, kdy člověk nevěděl, kam dřív skočit. Jako další přišli na řadu Billy Talent. Kanadská sestava své fanoušky nezklamala a areálem se nesly tvrdé tóny amerického punk rocku, který nikoho určitě neurazí. Ovšem pak přišel jeden z největších zážitků celého festivalu, kapela Editors. Kytarové rify, přesvědčivé synťáky, stylově střídmý zpěvák a efektní světelná show všechny unesla do neuvěřitelných výšin ostrovní hudby. Pro mne osobně to byl jeden z největších zážitků festivalu.

České kapely také nezůstaly pozadu, Visací zámek, Kurtizány z 25. avenue, Znouzecnost, Tonya Graves, ti všichni dotvářeli uvolněnou atmosféru a bavili ty, kteří vydrželi až do posledního dne. Punkeři si přišli na své vystoupením Američanů NOFX. Večer přišli na řadu výborní Sunshine a u domácího publika velmi oblíbení Kryštof, kteří byli příjemným zakončením koncertů na Česká spořitelna stagi, když rozezpívali všechny přihlížející diváky.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/rock-for-people-den-3/]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotky: Poslední den festivalu Rock for People 2010 ovládl déšť a britská hudební scéna