Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Fotky: Nad festivalem Mighty Sounds 2010 se stáhla mračna, program ale běží dál se Ska-P nebo Fast Food Orchestra

Hudební festival Mighty Sounds 2010 je už od pátku na nohou, tentokrát poprvé na letišti v Čápově dvoře u Tábora, kam se přijelo podívat velké množství příznivců ska, reggae, punkrocku, drum’n’basse a podobných stylů. Už v sobotu odpoledne bylo hlášeno kolem deseti tisíc návštěvníků, což je podle pořadatelů přibližně o dva tisíce více než loni.

Unavený návštěvník festivalu Mighty Sounds 2010, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Páteční den se nesl ve znamení saharsky horkého počasí. K dispozici bylo celkem šest pódií, z toho dvě hlavní, kde zahrály například skupiny United Flavour, domácí Sunflower Caravan, The Switch, o parádní ska-koncert se postarali slovenští Polemic a o pár hodin později před Jan Hus stagí přibylo fanoušků, aby zhlédli vystoupení Irie Révoltés z Německa.

Polemic a Irie Révoltés očima redaktorky Pavlíny Nouzové

Polemic. Slovenské slnko v sieti

V tom největším vedru se fanoušci slovenského skáčka rozestavěli kolem Jan Hus stage (ano, dost originální název pro pódium) a vyslechli si největší hity i songy z posledního alba. Baba-Ryba rozeskákala mladší část publika, starší fanoušci si užili Slunko v sieti a závěrečnou Komplikovanou.

Irie Révoltés. Striptýzem proti fašismu

Všude byla cítit tráva, zvětralé pivo a pot. Blížil se večer, vyšly hvězdy spolu se superhvězdou na poli evropského reggae hip hopu. Irie Révoltés to rozjeli v rychlém rytmu a zpomalili snad jen jedenkrát. Kotel bouřil u písně Merci i u německy rapujícího zpěváka. Show zakončili protest-gestem na adresu všech fašistů; členové kapely točili nad hlavou ručníky, až se přidali i fanoušci. Jelikož ale byli bez ručníků, posloužila jim trička. Koncert Irie Révoltés tak byl zakončen jakýmsi alternativním striptýzem proti fašismu.

V sobotu wegget a Totáči

Sobota zpočátku vykvétala v podobném duchu jako pátek, návštěvníci se chladili pivem i nealkoholickými nápoji a mnozí z nich využili i takzvanou wegget zónu, kde v úkrytu stínu spočinuli v měkkých křesílkách.

V takovémto počasí se přítomní sešli u Jan Žižka stage, aby si zapogovali u slánské punkové kapely Totální nasazení, kteří se zavděčili skalním fanouškům novou písní Australská, songem Zloděj z Bagdádu pak udělali radost i těm, kdo Totáče znají jen z letních festivalů.

Totální nasazení na festivalu Mighty Sounds 2010, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Mezitím se na vedlejší stagi ukázali zaoceánští La Plebe, kam sice přišlo méně účastníků než k domácím Totáčům, ale o to více energie ze sebe vydali. Vystoupení na hlavním pódiu Mighty Sounds bylo podle slov zpěváka posledním z jejich letošní evropské šňůry.

Prší, prší, jen se leje, kam koníčci pojedeme? Pojedeme na SKA-P!

Následně se sobotní program točil kolem těch největších jmen českého ska. The Chancers, Fast Food Orchestra, Prague Conspiracy… To všechno se v jeden den téměř nedalo stíhat.

Menší komplikací byl odpoledne náhlý příval větru a deště, díky čemuž se program na velkých scénách o několik minut zpozdil. Ale ani průtrž mračen nezabránila návštěvníkům, aby si večerní koncerty náležitě užili. Zejména Prague Conspiracy a španělští Ska-P přilákali neuvěřitelné množství ska-fandů, kteří s pláštěnkami, deštníky nebo jen tak s úsměvem tančili do rytmů hudby.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotky: Nad festivalem Mighty Sounds 2010 se stáhla mračna, program ale běží dál se Ska-P nebo Fast Food Orchestra