Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Fotky: Na festivalu Rock for People 2010 je zatím rekordní návštěvnost a 250 mobilních záchodů

!Speciál!Hudební festival Rock for People byl včera zahájen takzvaným Večírkem pro nedočkavé, na který dorazilo přes patnáct tisíc lidí (z toho zhruba deset tisíc se ubytovalo ve stanovém městečku). Vstupní brána téměř praskala pod náporem nových a nových příchozích.

Areál festivalu Rock for People 2010 z ptačí perspektivy, Foto: Milan Horní, Topzine.cz

Díky vydařenému loňskému ročníku a s ohledem na letošní line-up není divu, že účast je už nultý den festivalu tak vysoká. Podle Jiřího Hlinky ze Smart Communication, která má na starosti marketing a PR festivalu, dorazí v příštích dnech na festival až 30 tisíc návštěvníků.

Hlavní lákadla akce jsou jasná už dlouho; Muse, The Prodigy, Morcheeba, Billy Talent a další. Zatímco se pro tyto tahouny nultý den připravovala hlavní pódia, na třech menších stagích se postupně střídaly převážně domácí kapely, mezi nimiž vedli Cocotte Minute, Gaiah Mesiah, obrovskou účast zaznamenala také skupina Mňága a Žďorp anebo vítězové soutěže Broumovská kytara Goodfellas.

Na pivo do nebe

Stejně jako v předchozích ročnících, i letos funguje na Rock for People sběr plastových kelímků, který slouží zároveň jako přivýdělek pro mladé. Za dva kelímky sběratel získá jednu korunu, což se při stovkových úlovcích poměrně vyplatí. Z doprovodných aktivit je letos novinkou mimo jiné bar v oblacích, kdy se případní zájemci mohou nechat vynést (na 15 minut za 200 korun, no neberte to) do výšky a za usrkávání studeného piva se rozhlížet po rozsáhlém okolí.

Zajímavosti:

  • Kolem areálu bylo postaveno přes pět kilometrů oplocení.
  • Po areálu a ve stanovém městečku bylo rozmístěno 250 mobilních záchodů.
  • Vzhledem k horkému počasí bylo v prostoru festivalu instalováno celkem 130 pivních kohoutů (oproti plánovaným 100) a pivo bylo technologicky chlazeno.
  • Kapacita prostranství před T-music stage, kde v neděli vystoupí britští Muse, byla navýšena o jednu třetinu, takže teď se tam vejde až 30 tisíc posluchačů.
  • Ostraze areálu se věnuje přes 160 pracovníků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotky: Na festivalu Rock for People 2010 je zatím rekordní návštěvnost a 250 mobilních záchodů