Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Fotky: N.O.H.A. v Lucerně pokřtila nové album Respect the Menu

Marie Baladová

Marie Baladová

29. 4. 2010

V pražské Lucerně včera skupina N.O.H.A. spolu se zpěvačkou Charlie One z Ohm Square pokřtila své nové album. Kromě nových i starých hudebních kousků kapela přivezla i jedno překvapení a celkově nadchla a roztancovala celý Music Bar.

N.O.H.A., Foto: Tomáš Zbyňovský, Topzine.cz

N.O.H.A. si s publikem už od začátku hrála. Přišla na pódium až po dobré půl hodině plné nedočkavého volání a pískání dychtivých fanoušků. Z potemnělého pódia se nejdřív začaly linout basy, které člověk cítil až v konečcích prstů. Se zatajeným dechem všichni čekali, aby mohli přivítat zpěvačku Minervu Diaz Perez, která koncert otevřela skladbou z nového alba Respect the Menu. Každého asi malinko zarazila absence MC Chevy.

Ten se objevil během druhé, rovněž nové skladby, zahalen jakousi kápí, ale i přes jeho maskování všichni nadšeně aplaudovali. Hello Prague, it´s good to be home! Kápě byla dole a před publikem stála kompletní sestava v čele s usměvavým a výřečným Chevym a energickou a sexy Minervou.

Kapela dobře vyvážila poměr nových a starých skladeb. Po první ochutnávce z nové tvorby se fanoušci radovali a naplno roztancovali při More pepper a Dive in your life. Následovalo střídání po jednom; jeden kousek z nového alba a jeden z Dive in your life a tak dále. Zazněla i oblíbená Base from above.

Koncert byl v plném proudu a publikum dostatečně rozehřáté. Vysmátému Chevymu všichni zobali z ruky. Ten si na pódium pak pozval svoji Fairy Godmother, zpěvačku Charlie One Ohm Square, která přicupitala v kouzelném oblečku a popřála nové desce všechno dobré. Společně se členy kapely pak došlo na samotný křest desky. Aby zpestření nebylo málo, dostavil se další gratulant. Před diváky naběhl Skiller, mladý kluk z Bulharska. „Happy new album, N.O.H.A., happy new album“, popřál a pak rozjel svoji show, při které si vystačil úplně sám. Do mikrofonu imitoval tolik soundů najednou, až člověk nevěděl, jestli na něj má zírat s pusou dokořán, nebo tancovat do rytmu jako zbytek naprosto nadšeného publika.

N.O.H.A., Foto: Tomáš Zbyňovský, Topzine.cz

Skiller zůstal s kapelou na pódiu i na jejich další skladbu, která nese stejný název jako nové album, Respect the menu. K této příležitosti přišel Chevy v číšnické košili a s podnosem. Zpěvačka Minerva Diaz Perez i vysvětlila onu historku, která se ke jménu alba váže; kterak si chtěla v jedné restauraci k jídlu něco přiobjednat a číšníka zřejmě zaskočila do takové míry, že jejímu požadavku odmítnul vyhovět s výmluvou, že musí respektovat jídelníček (respect the menu).

Diváci pak byli skvěle připraveni k tomu, aby si užili a vychutnali další várku nových písní, včetně Dejaló, která již nyní boduje v hitparádach. „Další píseň je taky z nového alba, jenže si moc nepamatuju, jak se jmenuje, ale to nevadí,“ vraštila čelo zpěvačka, ale pak se šibalsky usmála. Ozvaly se první tóny asi nejoblíbenější skladby Tu Café a nastal pomyslný vrchol koncertu. Doplnily ho pak ještě dvě další skladby a kapela zmizela. Lucerna však mohutným aplausem a voláním dostala všechny hudebníky zpět a dočkala se povedeného přídavku v podobně menšího jamování a skladby Pyjama, kterého se zúčastnil i publikem oblíbený Skiller.

The YouTube ID of xi20Si3jRIo&feature=related is invalid.

Celkově z pódia po celý večer sálala neuvěřitelně pozitivní energie. Kapela sama řekla, že se v Lucerně a vůbec v Čechách cítí jako doma a bylo to vidět i na jejich přístupu k publiku. Chevy několikrát donutil otázkami typu „Are you ready for a party?“ fanoušky k takovému řevu, že sám pak konstatoval, že je too old for this (na to příliš starý). Zpěváci se nebáli zpěv prokládat vyprávěním a dav je nadšeně poslouchal. Zpěvačka Minerva v růžovém overalu svým tanečními kreaceni a španělským temperamentem dodala na energickém dojmu. Celkově byla radost kapelu v akci a její nadšené diváky pozorovat.

V rámci křtu nové desky čekají formaci N.O.H.A. ještě koncerty v Brně, Ostravě, Olomouci a Pardubicích. První edice Respect the Menu je již v prodeji. Na druhou, plnou remixů a dalších nových skladeb, se fanoušci mohou těšit v září.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cz_praha_hudba_noha_tomas_zbynovsky/]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotky: N.O.H.A. v Lucerně pokřtila nové album Respect the Menu