Menu
TOPZINE.cz
Fotky a reportáže

Fotky: Marduk řádili v Brně

Redakce

Redakce

10. 1. 2010

MardukVčerejší večer v Brněnském Favále skupiny Marduk a Vader otřásly samotným jádrem Země. Marduk,  švédská kapela, a Vader, kteří jsou z Polska. Tyto kapely se dají s největší pravděpodobností považovat za kolébku black metalu (v případě Marduk) a death metalu (v případě Vader). Na svém včerejším koncertě v Brně dokázali, že jsou tohoto hodnocení skutečně hodni.

Zdroj: Martin Čučka, Topzine.cz

Foto: Martin Čučka, Topzine.cz

Každý netrpělivě čekal, kdy se konečně otevřou dveře brněnského klubu Favál a bude možné vstoupit na koncert čtyř skupin, z nichž zejména dvě jsou očekávané a velice žádané.

Krvelačná kapela Vader hrála jako třetí. A jako třešnička na dortu hrála kapela, která je postrachem ulic, Marduk. Jako první hrála kapela Sinate, následně pak Mastic Scum.

Metalisté si jejich hudbu vychutnávali od začátku do konce. Samozřejmě čím byla pozdější hodina, fanoušků a posluchačů přibývalo. Koncert měl začínat v 18 hodin, začínal však až ve čtvrt na osm. Mezitím se všichni šli občerstvit a pak už čekalo všechny jen dunění metalu.

První kapela Sinate skočila na podium bez jakéhokoliv uvítání a řeči. Na jejich hudbu pogoval nejeden fanoušek metalu. Jako první hráli skladby z alba Beyond Human, následně pak pár píšniček z alba Violent Ambitions. Celkem odehráli krátkou půlhodinku.

Jako další nastoupila formace Mastic Scum. Tito Australané to opravdu rozbalili. Zpěvákův vokál zněl klubem ještě dlouho po jeho odmlčení. Bubeník si svou hru velice užíval. Kapela to prostě rozjela ve velkém, i když hrála jen slabých 40 minut. Bylo to spíše takové nažhavení na kapelu, která následovala jako další, Vader.

Sinate     Zdroj: Martin Čučka, Topzine.cz

Sinate, Foto: Martin Čučka, Topzine.cz

Vader nemá téměř nikde v death/trash metalu konkurenci. Kapela si pro své posluchače připravila charismatický nástup. Diváci jásali a dožadovali se známé písničky Helleluyah (God Is Dead). Varder jim ale nevyhověli. Vokalistovi Peterovi se totiž nelíbil celkový zvuk. Celkovou atmosféru kazili opilí metalisté, kteří sebou začali házet při písničce Dark Age z alba The Darkest Age. Kapela hrála asi hodinu. Celkově bych koncert Vaderů v Brně zařadil mezi dobré, i přes malé komplikace.

Jako další a poslední kapela toho večera nastoupil nejvíce očekávaný a již od pohledu vražedný Marduk. Dokonce při tomto vystoupení osvětlovači změnili atmosféru světel na velice temnou. Nám, fotografům, to velice ztížilo práci. Nemalá komplikace bylo i opetovné žďuchání a strkaní fanoušků pod pódiem. Nebylo zde ani trocha místa. Každý si chtěl skupinu Marduk poslechnout co nejvíce zblízka. Nebylo se čemu divit. Patří mezi jedny z nejlepších a nejstarších black metalových kapel vůbec. Bylo zde i hodně zahraničních návštěvníků, což též svědčí o kvalitách Marduk. Jelikož je skupina už dlouho na scéně, projížděla svůj repertoár písníček postupně, od každého alba něco. Bylo to velice neuvěřitelných a podmanivých 90 minut hudby, která patří mezi špičku. Díky nezaměnitelnému vokálu Dreada (Andreas Axelsson) je kapela opravdu jedničkou mezi black metalových kapelami.

Když koncert skončil, nikdo se nestačil divit, že už je po všem. Fanoušci stále křičeli, že chtějí ještě další songy (to bychom ale byli na koncertě ještě nyní). Uteklo to opravdu ďáblesky rychle.  Když se člověk opravdu nudí a neví coby, měl by zajít na koncert. Určitě neprohloupí. Pokud máte chuť a náladu, hrají se další koncerty stejných kapel na Slovesnku, ve Rakousku, v Maďarsku a dalších státech Evropy. Zážitek to byl opravdu pěkný a stojí za být při něm.

[album:

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotky: Marduk řádili v Brně