Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Fotky: Lucie Bílá svým zpěvem zvedla všechny ze židle. Bang Bang!

Redakce

Redakce

27. 4. 2010

Lucie Bílá a Petr Malásek v divadle U22. Foto: Karel Slabý, Topzine.czPoslední dubnové pondělí patřilo v pražské Uhříněvsi Lucii Bílé, do nově otevřeného divadla přijela v rámci koncertního turné k nové desce. Křišťálový hlas několikanásobné slavice, humorné průpovídky a klavírní doprovod Petra Maláska, to vše přispělo ke skvělé atmosféře a zamrzet snad mohlo jedině, že bylo zařazeno jen málo z nejznámějších skladeb.

Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Lucie Bílá, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Divadlo U22 zahájilo činnost v listopadu minulého roku. Od počátku nabízí ve svém repertoáru nejen množství různých představení pražských scén (Divadlo na Zábradlí, Divadlo Járy Cimrmana, Divadlo ABC a mnohá další), ale i koncerty. V březnu se předvedl Ohrožený druh Michala Horáčka, nyní sem zavítala několikanásobná slavice Lucie Bílá představit především písně z nového CD Bang bang.

Moderní prostor poskytující místa k sezení zhruba pro 250 diváků byl z velké části obsazen, ačkoli cena lístků od dvanácti do patnácti set korun jistě mnohé odradila. Za své peníze návštěvníci dostali profesionální výkon, na jaký jsme u Bílé zvyklí a který neustále ohromuje.

Lucie Bílá. Zázračný hlas, vtipy a ovace

Vytknout by se dala absence většího počtu nejznámějších pecek, i když kupříkladu Most přes rozbouřené vody, Desatero (adaptace slavného Hallelujah), Už nikdy víc a další z nového alba rozhodně potěšily. Největší úspěch u posluchačů má ale Lucka především díky údernějším skladbám, které dokáží publikum rozhýbat. Ovace ve stoje se ale i tentokrát konaly, přídavky Jsi můj pán a Ave Maria zvedly publikum ze židlí hned dvakrát.

Obrovským plusem pak byl Petr Malásek u kláves, doprovodem i sólovými pasážemi přesvědčil o svých kvalitách a s jeho přispěním se i ony monotónnější pasáže stávaly velkým zážitkem. Obvykle Lucii na tomto turné doprovází celá Maláskova kapela, o to intenzivnější však byla v tomto případě komunikace obou protagonistů na pódiu.

Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Samozřejmě se nezapomínalo ani na diváky, veselá atmosféra panovala už od první písničky. Text Lucce trochu zamotal hlavu, což neváhala s humorem sobě vlastním okomentovat. K dobré náladě nepochybně přispěl i fakt, že po celou dobu vystoupení svítilo v sále i na diváky světlo. Vizuální efekty z pódia se přenášely též na barevné stěny a strop divadla, jeviště tvořilo s obecenstvem jeden celek. Dostalo se i na několik vtipů a vyprávění, neumělý situační humor k této české zpěvačce neodmyslitelně patří.

Následuje úterní koncert v Ostravě, dále pak například v Kladně, České Lípě, Opavě, do Prahy Lucie Bílá zavítá opět 9. května, cena vstupenek se pohybuje od 350 do 1 000 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotky: Lucie Bílá svým zpěvem zvedla všechny ze židle. Bang Bang!