Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Fotky: Křest CD skupiny Sato-San To proběhl v Jazz Docku. Kmotrem byl i Jan P. Muchow

Redakce

Redakce

10. 3. 2011

foto Sato-San ToV pražském klubu Jazz Dock se uskutečnil 9. března ve 22 hodin křest desky kapely Sato-San To s názvem Salep. Křtu se ujali Jan P. Muchow a Josef Sedloň, jako host svůj hlas přidal i francouzský MC alžírského původu Al Amdiez.

foto Sato-San To

Křest CD skupiny Sato-San To, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Před desátou večer se klub zaplnil, téměř všechny stoly byly rezervovány – fanoušci tohoto ojedinělého projektu si událost nechtěli nechat ujít. V příjemném prostředí muzikanti hráli přes půlnoc a ani poté neodcházeli domů.

Společné autorské seance

Sato-San To v sobě míchá elektroniku, jazzové trumpetové imrovizace, junglové rytmické podklady a prvky world music. Skupina je složená ze zkušených hudebníků: Thom Herian (bicí, samples), Oskar Török (trumpeta, klávesy) a Jaromír Honzák (kontrabas). Svou originalitou a experimentálním přístupem jsou jediným projektem tohoto druhu na českém území. Jejich výjimečnost přesvědčila i porotu Česká spořitelna Colours Talents a Sato-San To se stali loňským vítězem soutěže.

„Deska Salep je inspirována řadou různobarevných vlivů,“ vysvětluje Thom Herian. „Především hudbou orientu, skandinávskými náladami a atmosférou, jazzovými improvizacemi a hudbou moderních subkultur,“ dodává.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/2011_03_09_satosanto/]

Název alba znamená lahodný nápoj, který se připravuje ze speciálních ingrediencí a ojedinělým způsobem. A  přesně tak postupovali Sato-San To při tvorbě své desky, která je sestavena ze tři roky zrajícího materiálu. „Skladby, které se na albu objevují, vychází především ze společných autorských seancí, které s Oskarem čas od času provádíme,“ ještě upřesňuje Herian.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotky: Křest CD skupiny Sato-San To proběhl v Jazz Docku. Kmotrem byl i Jan P. Muchow