Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Fotky: Korn na festivalu Sonisphere 2011 předvedli podařený koncert. Příznivci pařili jak o život

Americká nu-metalová formace Korn patřila k největším lákadlům a headlinerům letošního Sonisphere festivalu 2011. Očekávání tak byla od nich vysoká. Zvlášť, když po syrové nahrávce, jež se vrátila ke kořenům kapely, vyvstala otázka, zda se Korn vrátí i k drsnějšímu pojetí skladeb naživo tak jako dříve.

Korn na Sonispheru potěšili své příznivce, Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Je krátce po sedmé hodině večer a americká nu-metalová formace Korn pozvolna přichází na scénu. Bubeník Ray Luzier vybrnkává na činely starý dobrý známý motiv, který vzápětí přetne kytarista Munky a podpoří baskytarista Fieldy. Není pochyb, Korni začínají pěkně zostra, fanoušky velmi oblíbenou skladbou – Blind!

Čtěte víc: Jací byli Iron Maiden na festivalu Sonisphere?

Poté přichází zpěvák skupiny Jonathan Davis, který zařve všem posluchačům kapely důvěrně známou otázku songu „Are You Ready?!“ A už se to sype… Sakryš, co se to děje? Fanoušci, kteří tento song dříve tak milovali, že si před kapelou dobrovolně klekali na kolena, se téměř tváří, že kapelu ani neznají. Celý mnohotisícový dav je tentokrát mrtvý.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/korn-sonisphere-2011/]

Nepomůže ani další song, Here to Stay, kdysi tradiční zahajovačka koncertů Kornů. Jonathan Davis, zpěvák kapely, poskakuje na pódiu plný elánu. Dříve mu stačilo jenom si pomyslně uprdnout, a návštěvníci mu tu zobali z ruky. Tentokrát na pódiu skáče a hecuje jako o život, ale všem je to evidentně fuk.

Čtěte také: Sonisphere 2011 je za námi. Jaký byl?

Poté však nastává obrat. Mladí kluci (a holky), kteří přišli na Korn, se najednou jakoby probrali ze spánku. Začíná parádní mosh pit a mladší fanoušci nadšeně naráží do všech ostatních, navzdory kyselým ksichtům starších rockerů. Vrážejí do sebe, baví se a přitom se smějí. A když někdo padne na zem? Nevadí. Ten, co někoho srazí, ho za asistence ostatních zvedne zpátky na nohy, aby ho skákající horda neušlapala. Metal je přeci jen o zábavě a o tom, že si hudebně spříznění lidé pomáhají. Metalová solidarita nade vše.

Scéna pódia při koncertě Korn, Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Páprdům, jenž přišli v trikách Iron Maiden, to určitě nebylo příliš po chuti. Skákající dav jim narážel do zad, což mělo za následek, že se nejednou někdo ze starších pěkně nasral a své mladší kolegy pak sjel tvrdým pohledem.

Korn na pódiu ale suverénně kralovali a zásobovali dál dav nadupanou muzikou. Jonathan Davis ve své slušivé kostkované černočervené sukni si koncert evidentně užíval a ani jeho spoluhráči nevypadali na to, že by je koncert na pražském Sonispheru nějak nudil.

Kapela kromě skvělého výkonu obšťastnila fanoušky takovými kousky, jako jsou Freak on a Leash, Falling Away from Me, Oildale či klidnější 4U. Nechyběla ani tradiční Davisova hra na dudy v Shots and Ladders ani cover úryvek z písně One od Metallicy. Zajímavý také byl předposlední kus kapely, když začala hrát song Coming Undone, z nehož plynule přešla k We Will Rock You od Queen, poté k Twisted Transistor a přes Make Me Bad postupně zahrála úryvky ze sedmi skladeb.

Skvělý koncert pak vygradoval poslední a údernou skladbou Y´All Want a Single, což byla ideální tečka za celým setem, jež uzavřela vystoupení Kornů na tomto festivalu.

Korn odehráli kvalitní koncert, který si diváci náležitě užili. Jonathan Davis opět nezklamal, a potvrdil tak velmi slušnou úroveň koncertů kapely. Nezbývá tedy nic jiného, než doufat, že se svými guys zase přijede co nejdříve.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotky: Korn na festivalu Sonisphere 2011 předvedli podařený koncert. Příznivci pařili jak o život