×
TOPZINE.cz

Fotky: Korn na festivalu Sonisphere 2011 předvedli podařený koncert. Příznivci pařili jak o život

Korn na Sonispheru potěšili své příznivce Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Americká nu-metalová formace Korn patřila k největším lákadlům a headlinerům letošního Sonisphere festivalu 2011. Očekávání tak byla od nich vysoká. Zvlášť, když po syrové nahrávce, jež se vrátila ke kořenům kapely, vyvstala otázka, zda se Korn vrátí i k drsnějšímu pojetí skladeb naživo tak jako dříve.

Korn na Sonispheru potěšili své příznivce, Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Je krátce po sedmé hodině večer a americká nu-metalová formace Korn pozvolna přichází na scénu. Bubeník Ray Luzier vybrnkává na činely starý dobrý známý motiv, který vzápětí přetne kytarista Munky a podpoří baskytarista Fieldy. Není pochyb, Korni začínají pěkně zostra, fanoušky velmi oblíbenou skladbou – Blind!

Čtěte víc: Jací byli Iron Maiden na festivalu Sonisphere?

Poté přichází zpěvák skupiny Jonathan Davis, který zařve všem posluchačům kapely důvěrně známou otázku songu „Are You Ready?!“ A už se to sype… Sakryš, co se to děje? Fanoušci, kteří tento song dříve tak milovali, že si před kapelou dobrovolně klekali na kolena, se téměř tváří, že kapelu ani neznají. Celý mnohotisícový dav je tentokrát mrtvý.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/korn-sonisphere-2011/]

Nepomůže ani další song, Here to Stay, kdysi tradiční zahajovačka koncertů Kornů. Jonathan Davis, zpěvák kapely, poskakuje na pódiu plný elánu. Dříve mu stačilo jenom si pomyslně uprdnout, a návštěvníci mu tu zobali z ruky. Tentokrát na pódiu skáče a hecuje jako o život, ale všem je to evidentně fuk.

Čtěte také: Sonisphere 2011 je za námi. Jaký byl?

Poté však nastává obrat. Mladí kluci (a holky), kteří přišli na Korn, se najednou jakoby probrali ze spánku. Začíná parádní mosh pit a mladší fanoušci nadšeně naráží do všech ostatních, navzdory kyselým ksichtům starších rockerů. Vrážejí do sebe, baví se a přitom se smějí. A když někdo padne na zem? Nevadí. Ten, co někoho srazí, ho za asistence ostatních zvedne zpátky na nohy, aby ho skákající horda neušlapala. Metal je přeci jen o zábavě a o tom, že si hudebně spříznění lidé pomáhají. Metalová solidarita nade vše.

Scéna pódia při koncertě Korn, Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Páprdům, jenž přišli v trikách Iron Maiden, to určitě nebylo příliš po chuti. Skákající dav jim narážel do zad, což mělo za následek, že se nejednou někdo ze starších pěkně nasral a své mladší kolegy pak sjel tvrdým pohledem.

Korn na pódiu ale suverénně kralovali a zásobovali dál dav nadupanou muzikou. Jonathan Davis ve své slušivé kostkované černočervené sukni si koncert evidentně užíval a ani jeho spoluhráči nevypadali na to, že by je koncert na pražském Sonispheru nějak nudil.

Kapela kromě skvělého výkonu obšťastnila fanoušky takovými kousky, jako jsou Freak on a Leash, Falling Away from Me, Oildale či klidnější 4U. Nechyběla ani tradiční Davisova hra na dudy v Shots and Ladders ani cover úryvek z písně One od Metallicy. Zajímavý také byl předposlední kus kapely, když začala hrát song Coming Undone, z nehož plynule přešla k We Will Rock You od Queen, poté k Twisted Transistor a přes Make Me Bad postupně zahrála úryvky ze sedmi skladeb.

Skvělý koncert pak vygradoval poslední a údernou skladbou Y´All Want a Single, což byla ideální tečka za celým setem, jež uzavřela vystoupení Kornů na tomto festivalu.

Korn odehráli kvalitní koncert, který si diváci náležitě užili. Jonathan Davis opět nezklamal, a potvrdil tak velmi slušnou úroveň koncertů kapely. Nezbývá tedy nic jiného, než doufat, že se svými guys zase přijede co nejdříve.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..