×
TOPZINE.cz

Fotky jako od Picassa. Španěl oživil nejslavnější kubistická díla

FOTO: fotky_picasso_malyKubistické malby Pabla Picassa znají lidé po celém světě. Eugenio Recuenco se ale rozhodl přetvořit si je k obrazu svému: modelky naaranžoval na fotografiích tak, že připomínají skutečné umělcovy malby.

Slavný fotograf ze Španělska si dal při fotografování extrémně záležet: s největší pečlivostí vybral kostýmy, lokaci i osvětlení nastavil. Prostřednictvím svého díla chtěl Picassovi vzdát hold. Podoba s dámami z kubistických obrazů je opravdu patrná; fotografovi se dokonce podařilo správně zachytit náladu, která obrazu dodává nezaměnitelnou atmosféru.

Je téměř neuvěřitelné, jak se Španělovi povedlo skloubit maximální napodobení předlohy a vlastní osobitost a originalitu; ta fotografiím dodává novou uměleckou hodnotu. Můžete se tak potěšit pohledem na novou verzi Margot nebo Dívky z Mallorky.

Eugenio Recuenco patří mezi nevýznamnější španělské fotografy. Ve společnosti je známý jako renesanční muž a jeho portfolio pokrývá široké spektrum nejrůznějších žánrů. Jeho fotografie se objevily i na stránkách prestižních magazínů Vogue nebo Vanity Fair.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..