Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Fotky: J.A.R. v Lucerně zabodli svý Superpéro

Redakce

Redakce

2. 4. 2010

J.A.R. Lucerna Music BarDesetičlenná kapela se po čtyřměsíční pauze vrátila na jeviště ve velkém stylu. Ve vyprodaném Lucerna music baru se sešli příznivci živelného funku, hip-hopu, soulu, ale především dobré nálady. Té měla kapela, stejně jako fanoušci, skutečně na rozdávání.

Dan Bárta v Lucerna music baru, Zdroj: Pavel Vrtiška, Topzine.cz

Dan Bárta v Lucerna music baru, Foto: Pavel Vrtiška, Topzine.cz

Koncert odstartoval singlem Nevidomý národ (který vlajkami mává) a kapele se podařilo hned v úvodu Lucernu rozezpívat a roztančit. V tanci šli sami příkladem, je věčná škoda, že se takový Dan Bárta nezúčastnil soutěže StarDance, český národ by byl rozhodně o nějakou tu kreaci bohatší. Zkuste si představit člověka, který tančí salsu po zásahu elektrickým proudem. To byl pohyb Dana Bárty, který bavil diváky celý večer.

Jako vokalisté mu po boku stáli Ota Klempíř a Michael Viktořík, kteří společně tvořili frontovou linii skvělých showmanů.

Bylo nanejvýš zábavné poslouchat ženské hlasy v nevídaném nasazení při písni Superpéro. Přece jen, když z něžných ženských rtů vychází slova neváhej a zabodávej svoje superpéro doprovázené bouřlivým skandováním, neubráníte se pousmání.

Ústřední slogan písně Dělnická, mělo nás to varovat, varovalo nás to ale málo, si sborově zazpívala nebo spíš zakřičela snad celá lucerna.

Nejinak to bylo i s neobyčejně chytlavým refrénem v čase volným vola dělám, šátrám, pátrám, poté prchám.

Nadšení fanoušci J.A.R., Zdroj: Pavel Vrtiška, Topzine.cz

Nadšení fanoušci J.A.R., Foto: Pavel Vrtiška, Topzine.cz

Někomu nejspíš nebyla po chuti některá muzikantská sóla, která občas hraničila s exhibicí. Na druhou stranu, proč se nepředvést, když je co předvádět. Kapela to se sóly nepřeháněla, příjemně se jamovalo a diváci se bavili.

Sólo, které vystřihl František Kop na závěr skladby Babička, což je parodie na písničku kapely Buty, bylo krásným kouskem muzikantské práce.

Po posledních pár tónech, když se kapela odporoučela do zákulisí, si diváci celých deset minut vytleskávali přídavek. Toho se nakonec skutečně dočkali a naposledy si zatančili na výbušnou směs rapu, jazzu, soulu a rocku.

Sestava

Roman Holý – klávesy, zpěv
Michael Viktořík – rap
Oto Klempíř – rap, tamburína
Dan Bárta – zpěv, rap
Mirek Chyška – kytara
Pavel Bady Zbořil – bicí
Robert Balzar – baskytara
Filip Jelínek – trombón, dechová sekce Splash Hornz
Radka Kaspar – saxofon, dechová sekce Splash Hornz
František Kop – saxofon, dechová sekce Splash Hornz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotky: J.A.R. v Lucerně zabodli svý Superpéro