Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Fotky: Iné kafe oslavilo 15 let existence koncertem na festivalu Iný fest v Praze

V sobotu 29. května se na ploše holešovického Výstaviště odehrál první (a zatím pravděpodobně jediný) ročník festivalu Iný fest. Jeho hlavní hvězdou se stali kluci z kapely Iné kafe, kteří se právě vrátili na hudební scénu slovenského punku.

Iné kafe na festivalu Iný fest 2010, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Od půl druhé odpolední, kdy byl program zahájen, se na dvou pódiích postupně vystřídalo několik česko-moravsko-slovenských kapel, počínaje šumperskou partičkou talentovaných teenagerů, kteří si říkají Koblížci, přes Lety mimo až po zamilovaně-nešťastné Rybičky 48 nebo O5&Radeček, kteří se ujali role after-party-kapely.

Na Iné kafe si počkaly tisíce fanoušků

Už od začátku ale bylo jasné, kdo bude hlavní hvězdou večera. Mladí návštěvníci festivalu se s pivem v ruce procházeli po areálu a vystavovali na odiv svá trička s nápisy Iné kafe. A dočkali se.

Slovenská skupina, která se letos vrací na pódia, aby oslavila patnácté narozeniny, vběhla na jeviště za radostného křiku fanoušků. V České republice jde v roce 2010 o jediný jejich koncert, další už se odehrají pouze u našich slovenských bratří; není tedy divu, že příležitosti vidět tuto neo-punkovou bandu na živo využilo nemálo návštěvníků, jejichž počet se podle slov Artura Kaisera, pořadatele akce, blížil až ke třem tisícům.

[album:

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotky: Iné kafe oslavilo 15 let existence koncertem na festivalu Iný fest v Praze