Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Fotky: Festival Sázavafest 2010 skončil na blátě

Ivana Goláňová

Ivana Goláňová

8. 8. 2010

Poté, co celou noc pršelo, sbalila většina návštevníků Sázavafestu své stany a odjela nejbližším vlakem domů. Ti nejodolnější zůstali a prožili festivalový den jako po povodni, brodili se měkkým bahnem a přeskakovali stroužky vznikajících potůčků.

Atmosféra festivalu Sázavafest 2010, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

V areálu se vytvořily několikacentimetrové louže vody a řeka Sázava stále stoupala. Šťastnější a předvídavější návštěvníci zdolávali hory bahna ve slušivých holínkách, ti ostatní zapojili veškerou svou fantazii a využili například neméně slušivých igelitových tašek (včetně reportérů Topzine.cz). Někteří odvážlivci veškerou snahu vzdali a brodili se úplně bosky.

Kudy? Kam?

První mé kroky vedly ke krušovickému pódiu, kde se objevila zkrácená verze lyrikánu Kudykam Michala Horáčka. Bohužel se nedostavil Karel Dobrý, představitel Kudykama, proto jej zastoupil Jan Sklenář, který dostal příležitost zahrát si tuto roli vůbec poprvé. Dalším, kdo na Sázavu zanevřel, byl Dan Bárta. Omluvil se kvůli svým nemocným hlasivkách.

Dlouhá cesta za blondýnou

Ve ztížených podmínkách trvala cesta od hlavní stage na začátek areálu klidně i půl hodiny, proto jsem tuto expedici podstoupila pouze jednou, a to kvůli talk show Na Stojáka. Blondýna Iva Pazderková v Salla Terenna Tent za to ale rozhodně stála. Zmoklé publikum rozehřála hned na začátek tradiční hláškou „90-60-90“, charitativně rozdala rohlíky, protože bílé pečivo nejí, a dokonce prozradila i svou váhu. Její kolega Lukáš Pavlásek na závěr zazpíval svou známou píseň Kukuřičné placky.

Meky Žbirka na Duha stagi rozvlnil své barevné publikum v pláštěnkách a s deštníky, což působilo vesele, přestože jeho baladická hudba s deštivým, smutným počasím vcelku korespondovala. Při písni Čo bolí, to prebolí se na pódiu objevila i zpěvačka Martha.

Počasí způsobilo, že po sedmé hodině byla zavřena stage Balbínka. Českému publiku se tedy nepředstavila Veronica Padilla, nevystoupil ani Xindl X. Podobný osud postihl i veškerý doprovodný program.

Chumbawamba na Sázava Festu 2010

Chumbawamba na Sázavafestu 2010, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Zastavili déšť

Britská kapela Chumbawamba jako jeden z headlinerů přilákala k hlavní stagi docela působivé množství lidí, ale i toto publikum se dalo počítat jen ve stovkách. Stejně na tom byli i Support Lesbiens, kteří během svého koncertu na čas zastavili déšť. Na pořadateli velmi očekávaném vystoupení Ivana Krále se viditelně podepsala spolupráce s U2. Stařík energicky poskakoval po pódiu a bylo na něm vidět, že hudbou doopravdy žije.

Fanoušci Leningrad Cowboys na plovoucí podlaze před main stagí nervózně postávali v dešti, pískali a hlasitě proklínali Kamila Střihavku na vedlejší krušovické stagi za přídavky. Po půlhodině čekání se konečně všichni členové skupiny vynořili z dýmu, na hlavě rohy z vlasů jako vždy, na sobě červenočerné oblečky s bílými límečky, to vše proto, aby Kácovu předvedli světovou premiéru jejich živelné show. S sebou si přivezli dvě sličné slečny, které v rámci své choreografie na pódiu i uklízely, a to až tak zaujatě, že jsem se bála, aby chlapci z Mňágy a Ždorp na té vyleštěné ploše potom neuklouzli.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotky: Festival Sázavafest 2010 skončil na blátě