Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Fotky: Cypress Hill seznámili Prahu se svým náporem na koncertu v O2 Aréně

Redakce

Redakce

3. 6. 2010

Poprvé od festivalu Rock for People v roce 2003 k nám zavítalo hip hopové trio Cypress Hill. Vedle starších pecek zazněly skladby z nového alba Rise Up. A přestože dle vlastních slov znějí jinak než dřív, stále dokazují, proč byli průkopníky žánru.

Cypress Hill, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Členové kapely na stage nastoupili chvíli po deváté hodině, patnáct minut předtím u mixovacího pultu skončil v roli předskokana Mike Trafik z PSH. Hned od prvních tónů Get Em Up se publikum chytilo a při každé příležitosti skandovalo jméno kapely. I přes relativně malou návštěvnost bylo v O2 Aréně živo a koncert si užili kluci od Cypřišového Kopce stejně jako diváci pod pódiem.

Cypress Hill, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Původně pod jménem DVX se kalifornská kapela dala dohromady v roce 1986. O dva roky později z kapely odešel jeden ze zakladatelů, Mellow Man Ace, a pod novým názvem Cypress Hill skupina hraje v dosavadním uskupení B-Real, Eric Bobo, DJ Muggs a Sen Dog. Kromě kombinace angličtiny se španělštinou se do skladeb míchají také prvky reggae, dubu a především rocku. Jedna z nejznámějších kapel západního pobřeží prodala celosvětově přes osmnáct milionů desek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotky: Cypress Hill seznámili Prahu se svým náporem na koncertu v O2 Aréně