Menu
TOPZINE.cz
Fotky a reportáže

FOTKY: Brněnský Majáles 2012 byl ve znamení horka a prachu

Je to jen pár hodin, co se definitivně uzavřely brány letošního Majálesu a také letošní ročník se vydařil. Areál Hvěvkovského v brněnském Komárově podle neoficiálních odhadů navštívilo až patnáct tisíc lidí. 

Zpěvák skupiny Pipes and Pints Mike Syco na brněnském Majálesu Zdroj: Tereza Ticháčková, TOPZINE.cz

Majáles patří v Brně k oblíbeným a hojně navštěvovaným akcím již mnoho let a ani letošní rok nebyl výjimkou. Dle neoficiálních odhadů pojal areál Hvěvkovského v brněnském Komárově až patnáct tisíc lidí. Již po první hodině odpolední se areál začal plnit prvními z nich.

A s tím, jak v následujících hodinách přibývali další a další návštěvníci, doslova se všichni ztráceli v prachu, v němž – jak správně poznamenali členové skupiny Tata Bojs na samém konci večera – vystupovali rovněž všechny kapely.

I přes všudypřítomný prach a poměrně velké vedro ale už prvním vystupujícím připravili návštěvníci festivalu slušný kotel. Během odpoledne se pak na třech velkých pódiích vystřídaly kapely jako Pipes and Pints, Tleskač, Polemic, UDG, Mig 21 a další. Mezi vždy hojně navštěvovaná vystoupení patří také koncerty Vypsané Fixy, Horkýže Slíže nebo Iné Kafe.

K očekávaným bodům festivalového programu jistě patřilo také vystoupení skupiny Nightwork, která přítomné fanoušky (a především fanynky) napínala až do poslední chvíle schována za dlouhou černou plachtou.

O to větší pak bylo nadšení v prvních řadách, když pomyslná opona spadla a na pódium vplul frontman skupiny Vojtěch Dyk oděn do saka s motivem divokých květinových vzorů. Snad nikdo nepochyboval, že zazní rádiový hit posledních několika týdnů, píseň Signál.

[album:

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FOTKY: Brněnský Majáles 2012 byl ve znamení horka a prachu