Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Fotbalové týmy si zpěváky svých hymen hýčkají

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

16. 4. 2011

foto Slavia fansVětšina českých fotbalových týmů má své vlastní hymny. Samozřejmě to záleží také na fanouškovské základně a účasti ve vyšších soutěžích českých fotbalových vod. Pojďte si poslechnout některé z nich.

foto Fanoušci fotbalu

Někteří fanoušci už to přehání, Foto: youtube.com

Písnička, kterou zná každý fanoušek svého oblíbeného klubu, může být všelijaká. Veselejší, smutnější, stará či nová a samozřejmě i sprostá nebo slušná. Jedno mají ale společné – bývají nejčastěji rockové a zpěvák (skupina), který hymnu nazpívá, bývá nejen velkým fanouškem, ale také často vystoupí i na stadiónu.

AC Sparta Praha má písniček, které se vážou k jejímu klubu, více než dost. Jednou z nejznámějších je ale pro její fanoušky ta od Alkeholu s názvem Železná Sparta.

Alkehol – Železná Sparta

Druhým pražským týmem s počátečním písmenem S je SK Slavia Praha a ta má hymnu poněkud obnovenou. Skupina Baraki ji složila i u příležitosti otevírání nového stadiónu. Baraki pořádají i koncerty pro Slavii, kde zpívají především chorály, které zní od fanoušků v průběhu každého fotbalového utkání.

Baraki – Slavia

Jeden z nejslavnějších fanoušků Baníku Ostrava, Jaromír Nohavica, má v rukávu hned několik baníkovských songů, podívejte se na záznam jednoho z jeho koncertů.

Letošní prozatímní lídr tabulky první ligy, Viktoria Plzeň, si s hymnou moc hlavu nelámala. Píseň Viktoria je předělávkou známého hitu Chtěl jsem mít od skupiny Turbo.

Hymna FC Viktoria Plzeň

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotbalové týmy si zpěváky svých hymen hýčkají