Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Fotbal a fantastika, jde to dohromady? Ano!

Martin Peška

Martin Peška

1. 6. 2009

Když se řekne fotbal a fantastika, leckdo si nedovede představit nějakou souvislost. Ve fantastice je však možné vše. Zvláště pak v té české. Letos se má totiž uskutečnit 6. ročník Fotbalového turnaje fantastické ligy.

Turnaj, jehož zrod se datuje k roku 2004, se v tomto roce uskuteční 4. července jako součást Festivalu fantazie v Chotěboři. Bývá zvykem, že mezi účastníky bývají známé osobnosti české fantastiky, které bojují o putovní pohár.

„Tradičně jsou již přihlášené týmy pořádajících uskupení Zelený zákal (SFK Palantír a porotci literární soutěže Vidoucí) a mnohonásobný šampión FK Pevnost (časopis Pevnost),“ stojí od 30. května na stránkách sfkpalantir.net.

Fantastický fotbalový mach trvající dvakrát 20 minut se hraje v počtu 5 + 1 (pět hráčů v poli + brankář), a na lavičce náhradníků mohou být maximálně další tři hráči. Střídání za hry po oznámení rozhodčímu.

„Podmínkou je, že přihlášený tým musí být svázán s nějakým fandomovým subjektem (časopisem, nakladatelstvím, knihkupectvím, webem, SF klubem atd.). Týmy jako FK Saláti apod. se nebudou moci zúčastnit,“ vysvětlují organizátoři na stránkách SF klubu Palantír.

Pravidla a více informací o turnaji na ff.sfkpalantir.net.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotbal a fantastika, jde to dohromady? Ano!