×
TOPZINE.cz

Formule studentů ČVUT shodila 5 kg. Na italském okruhu skončila šestá

FOTO: Formule ČVUTŠesté místo se svou formulí obsadili studenti Českého vysokého učení technického (ČVUT) na závodě Formula SAE Italy, který se konal od 2. do 5. září na okruhu Riccarda Palettiho.

FOTO: Formule ČVUT
První tři disciplíny (akcelerace na 75 m, jízda v osmičce a autokros), které se jely v jeden den, se podařilo zajet na suché trati. Zdroj: archiv ČVUT

Český tým z ČVUT soutěžící pod názvem CTU CarTech soupeřil na okruhu u italského městečka Varano de’ Melegari, vzdáleného asi 30 km jihozápadně od Parmy, s padesáti týmy z Německa, Itálie, Anglie, Rakouska, ale i z Indie. Z vítězství se nakonec radoval tým TU Stuttgart.

„České zastoupení zde, kromě ČVUT v Praze, měla i ZČU v Plzni, jejíž studenti týmu UWB Pilsen přivezli funkční formuli, avšak do hlavního závodu nenastoupili,“ uvedla redakci Topzine.cz Andrea Vondráková z rektorátu ČVUT.

Formule od posledního závodu prošla řadou úprav, které umožnily snížení původní hmotnosti 228 kg bez jezdce o 5 kg. Jednou z výrazných změn oproti původní verzi bylo i odstranění středního dílu karosérie.

FOTO: Formule ČVUT
CTU CarTech si již tradičně dobře vedl při technické přejímce, a hladce tak mohl přistoupit ke statickým disciplínám.

Posilou týmu se stal také Jan Skála, vítěz FormulaSTAR 2009 a několikanásobný vítěz domácích i zahraničních pohárů v rallycrossu a formulových vozech MM ČR. Ten jel po boku nejzkušenějšího jezdce týmu CTU CarTech Tadeáše Nováčka.

Čtěte více o týmu CTU CarTech a myšlence těchto jezdeckých soutěží

Studenti z ČVUT už letos slavili umístění na 7. příčce, a to v závodě v anglickém Silverstone. Poslední soutěž této sezony, kam se tým CTU CarTech vydá, se uskuteční na španělském okruhu v Catalunyi na přelomu září a října.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..