Menu
TOPZINE.cz
Hudební novinky

Foo Fighters vydají desku coverů

Redakce

Redakce

18. 3. 2011

Pink Floyd, Ramones nebo třeba Paul McCartney. Předělávky písní nejrůznějších interpretů bude obsahovat nová deska Foo Fighters. Album, které přinese fanouškům amerických rockerů celkem dvanáct převzatých skladeb, má vyjít za měsíc.

FOTO: Foo Fighters

Foo Fighters chystají desku coverů, Zdroj: Oficiální stránky kapely

Novinka se má jmenovat Medium Rare a vyjde 16. dubna. Na albu se objeví dvanáct písní, z nichž ale většina byla vydána už dříve. Některé z těchto skladeb hrají Foo Fighters často také naživo. Připravovaná deska bude k dostání pouze na vinylu a má být oslavou Dne obchodů s deskami, který vychází právě na avizovaný dubnový den.

Album coververzí není zdaleka jedinou nedávnou aktivitou Foo Fighters. Jen čtyři dny před Medium Rare vyjde i řadová deska amerických rockerů, která ponese jméno Wasting Light. Čtveřice vedená Davem Grohlem chystá na duben také uvedení dokumentárního filmu o historii kapely, nazvaného Back and Forth.

Foo Fighters založil v roce 1994 bývalý bubeník Nirvany Dave Grohl. Ten však v kapele nebubnuje, ale zpívá a hraje na kytaru. Zajímavostí je, že na první desku nahrál všechny nástroje sám, teprve později se k němu připojili další tři spoluhráči. Do dnešního dne vydala kapela už šest řadových alb, stejný počet DVD a také jeden živák.

Seznam písní z chystané desky Medium Rare:

Band On The Run (Paul McCartney & Wings)
I Feel Free (Cream)
Life of Illusion (Joe Walsh)
Young Man Blues (Mose Allison)
Bad Reputation (Thin Lizzy)
Darling Nikki (Prince)
Down In The Park (Gary Numan)
Baker Street (Gerry Rafferty)
Danny Says (The Ramones)
Have A Cigar (Pink Floyd)
Never Talking To You Again (Husker Du)
Gas Chamber (Angry Samoans)
This Will Be Our Year (The Zombies)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Foo Fighters vydají desku coverů