Menu
TOPZINE.cz
Sport

FMX Gladiator Games: Hranice lidských možností se stále posouvají

Eva Síčová

Eva Síčová

30. 11. 2010

V sobotu 27.11. se v O2 Aréně konal jedenáctý ročník FMX Gladiator Games. Ten letošní však nepřišel s žádným překvapením a diváci na to náležitě reagovali chladným fanděním. Téměř vyprodaná hala byla svědkem všech možných triků, ale i přesto už to nikoho moc nepřekvapovalo. Moderátor Leoš Mareš jako stálá příloha této show doplňoval nejen celý průběh akce znalostmi daných skoků, ale zachoval profesionalitu také při technických chybách v průběhu představení.

Dany Torres

Dany Torres Foto: David Blažek

Oproti minulým ročníkům se letos konala pouze jedna show v rámci České Republiky. Vždy se prodávaly vstupenky na celkem tři termíny. Jeden se konal v Ostravě, ale tam letos přední hvězdy tohoto sportu neviděli. Možná škoda, protože po předešlých ročnících vím, že zde byli diváci vždy živější a vděčnější. V Praze pro velký úspěch bylo možné vybrat si mezi odpoledními a večerními Gladiátory, což se letos změnilo.

Marek Rajman, který je zodpovědný za FMX Games u nás, vše vysvětlil informací, že vše už dělá pro fanoušky, ne pro masy. Bohužel sobotní večer nevypadal jako sraz fanoušků, ale jen na povel tleskajících diváků, kteří museli být podporováni Leošem Marešem. Ten se snažil celým programem provázet bez sebemenší chyby. I přesto, že jeho fanouškem nejsem, musím říct, že se své role zhostil dostatečně, jelikož až na některé momenty si ušetřil zviditelňování sama sebe za každou cenu. Při čekání na připojení televizního kanálu Eurosport všechny poctil svým zpěvem, který se z trapného skřehotání přetavil v anglický líbivý zvuk.

Nate Adams

Nate Adams

Divákům se dále představili všichni jezdci rozdělení do čtyř týmů soutěžících proti sobě. Tým Bohemians, který představoval všechny české jezdce, se musel obejít bez mladého Ondřeje “Čerta” Záruby, který se na tréninku zranil při backflipu a skončil v nemocnici s otřesem mozku. V průběhu prvních jízd opustil tým také Radek Bílek, kterého zradila motorka.

Předpoklad, že vyhraje tým Gladiators, se ukázal být zcela jasným. Vítezný tým vedli dva nejlepší freestyloví šílenci Dany Torres a Nate Adams, kteří se také utkali o prvenství. V souboji o nejlepší trik v rámci Snickers Nutcase vyhrál Nate Adams, který se divákům představil i jako zpěvák hip hopu a sklidil dobré hodnocení burácivým potleskem jako při svých skocích.

Matěj Česák

Matěj Česák

Ve finálovém kole, kde oba předváděli nejlepší triky, své prvenství obhájil Dany Torres. Veškeré nejlepší triky měly základ v backflipech, jen každý předvedl jeho mutaci v jiném provedení. Dany se předvedl s Rock Solid nebo Supercan, který nedělá nikdo jiný, a Nate se snažil o náročný trik Lazyboy. Vše, co jste doposud znali pouze v klasickém provedení při skoku předem, v sobotu jezdci předváděli vzhůru kolama.

Po přestávce se divákům předvedl teprve jedenáctiletý Matěj Česák, který dokázal, že český freestyle má po hvězdách, jako je zmíněný Ondra Záruba, Petr Pilát nebo Libor Podmol, hodnotného nástupce.

Diváci mohli být oproti loňskému programu zklamaní , ale vzhledem k tomu, že se předem informovalo o tom, že se letos pořadatelé nesnaží o přebíjení dosažené mety minulých let, ale naopak ukázat divákům to, co nemají šanci vidět každý den, mohli mnohem více ocenit jezdecké umění.

FMX Gladiator Games

O2 Aréna

Následná After Party pro jezdce a celý zákulisní tým se konala v Hard Rock Café Praha, kde se také vyhlašovala soutěž o nejlepší knír. Soutěž byla v rámci charitativní akce Movember, se kterou jste se mohli setkat i v jiných podnicích. Tato akce se koná na podporu boje proti rakovině prostaty, kterou v rámci FMX Gladiator Games podpořili také jezdci, kteří tvořili vlastní tým Mo Brothers.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FMX Gladiator Games: Hranice lidských možností se stále posouvají