×
TOPZINE.cz

FMX Gladiator Games: Gladiátoři se utkají v benzínovém oparu

V sobotu 27. listopadu v 19.30 přivítají diváci již pojedenácté freestyle motocrossovou show FMX Gladiator Games. Stejně jako v předešlých letech se bude konat v Pražské O2 Aréně, avšak v mnohém se bude od minulých ročníků lišit. Představí se zde špička freestyle scény a opět to bude pěkná podívaná. Můžete se těšit nejen na triky jezdců na motorkách, ale ohromí vás také oblíbený člen gladiátorské rodiny Justin Hoyer se svým sněžným skútrem nebo nejmladší součástka v dobře naolejovaném představení Matěj Česák.

FOTO: FMX Gladiator Games
FMX Gladiator Games 2009 Foto: GSMA

Velký souboj může začít! Jezdci jsou připraveni, levá noha na stupačce, pravá ruka na plynu a soustředěný pohled na nájezdy před sebou, adrenalin stoupá a dav se vzájemně provokuje hlasitým povzbuzováním. Již předem jasný scénář se výjimečně pro tentokrát bude konat jen jednou. Každoroční program rozdělený na odpolední a večerní samostatnou část se totiž omezí pouze na jednu. Vysvětlením je hlavně náročnost akce a především bezpečnost jezdců, jejichž výkony jsou na hranici lidských možností.

FOTO: FMX Gladiator Games
O2 Aréna

Pořádající agenturou je stále GSMA a jejím hlavním organizátorem zůstává otec akce Marek Rejman, který je „vinen“ za šílenství, kterého se zúčastňuje stále více tímto sportem posedlých mladých motorkářů. Marek Rejman sám uvedl, že se nesnaží překonat loňský úspěch, který byl pomyslným vrcholem dosažitelných možností. Letos se soustředí na fanouškovskou obec a dal přednost těm, kteří si tento zážitek nenechají utéct.

V sobotu nás ohromí dechberoucí výkony šestnácti jezdců. Z původních devatenácti se musíme obejít bez českéto trojlístku – Petra “Kuchty” Kuchaře, stálicí backflipového nebe, Petra “Pilníka” Piláta, který právě prochází rehabilitací po operaci ramene, a nakonec Libora Podmola, mistrně závodícího na mistrovství světa. Naopak můžete tajit dech při jízdě Chucka Carotherse, jenž se vznese do výšin na svém oři Harley Davidson.

FOTO: FMX Gladiator Games
Chuck Carothers

“Vrcholem určitě bude souboj Nata Adamse a Dany Torrese, který bude finálním rozuzlením letošní sezóny, kdo je současným nejlepším jezdcem planety.” láká Marek Rejman a dodává “Já osobně se těším I na synchro jízdy, kdy kluci ukážou jednotlivé triky zároveň.”

Navštívila jsem několik posledních ročníků a atmosféra je nepopsatelná. Dýcháte za jezdce, ale při skoku se dech zastaví a srdce se roztluče na frekvenci dvojnásobnou. Do poslední chvíle doufáte, že se stroje s letícími freestylisty snesou bezpečně a trpíte, pokud to tak není. Nebaví vás motorky? Nevadí. Ostatní nadšenci vás strhnou a tleskat budete budete ještě ve snech. Neváhejte a ještě shánějte lístky. Pár stovek jich ještě k dispozici je.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..