Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Florence má Plíce plné nadpozemského vzduchu

Redakce

Redakce

28. 12. 2010

FOTO: Florence WelchFormace Florence and the Machine v čele se zpěvačkou Florence Welch přichází na trh s reedicí alba Lungs. Between Two Lungs obsahuje vymazlenou dávku Florence, kterou nelze než jen vychválit do nebe! Staré známé hity doplňuje několik remixů a záznamů ze živých vystoupení. Pojďme rozebrat tento svěží závan vzduchu.

FOTO: Florence Welch

Florence Welch, Zroj: oficiální stránky kapely

Někomu by možná mohla připadat zbytečné vydávat reedice starých alb doplněné jen o pár bonusů. Jenže toto prostě nikdy nebylo a nebude obyčejné album. O Florence by se dalo říct, že se narodila na jiné planetě, je úžasně svá a osobitě dokonalá, že se nelze ubránit pochvalám. Je až neuvěřitelné, že se v dnešní přeGAGOvané době plné make-upu a latexu, dokáže ještě prosadit někdo tak snově éterický. Hororově pohádková hudba v podání Florence and the Machine ukazuje, že si přetechnizovaná doba zaslouží něco čistého a kvalitního.

Florence zaslouží vlastní kolonku hudebního žánru

Při poslechu jakékoliv skladby z Between Two Lungs si připadáte jak v pohádkovém lese, který vrství prvky originality s jedinečnou aranží hudebních nástrojů – koho by napadlo, že harfa najde své místo i v popu – s medovým hlasem Florence. Ta dokazuje, že si se svým hlasem umí pohrát při jemných i silných tónech.

Florence si velmi často hraje s různou polohou melodie. Ať už je to silná bicí sekce v Drumming Songu, nebo jemnější  Cosmic Love. Nebojí se ale ani elektroniky v upíří Heavy In Your Arms, naopak ukazuje, že ani tahle poloha jí není cizí. Všechny songy jsou zvláštně heroistické, nepůsobí ale vůbec přehnaně a ohraně. Naprosto geniálním počinem je jednoznačně Rabbit Heart a Hurricane Drunk. Florence dokázala, že míchání nápadů a hraní si s textem i hudbou může být správným krokem vpřed, aniž by zde byla čitelná jasná potřeba hitovosti.

Kouzelná tetička Florence

Je trošičku mrzuté, že druhá placka se záznamy z koncertů postrádá to do sebe zapadající vrstvení nástrojů, neschází jí však nic z osobitosti Florence a jejího hudebního pojetí. Jedno je však jisté, ať už se utápíte v depresích, nebo naopak nosíte úsměv od ucha k uchu, vždy si mezi plícemi něco vyberete, někde vzadu totiž tluče obrovské a přívětivé srdce, které zvláštně nutí k opětovnému poslechu.

Florence na nás dýchá přímočarostí, osobitostí, originalitou, za kterou se skrývá krásný hlas a umění hrát si se slovy i s hudbou. Kdo by si myslel, že v dnešním hudebním byznysu už není místo pro vlastní tvorbu a směr, mýlil by se, vždyť Florence je jasným důkazem toho, že vždy je slepé místo na trhu, které jen mlčky vyčkává, kdo se ho ujme. Inu, Lungs si Between Two Lungs opravdu zasloužilo.

Florence and the Machine – Between Two Lungs

Vydáno: 22. 11. 2010
Skladby: CD1: Dog Day Are Over, Rabbit Heart (Raise It Up), I’m Not Calling You A Liar, Howl, Kiss With A Fist, Girl With One Eye, Drumming Song, Between Two Lungs, Cosmik Love, My Boy Builds Coffins, Hurricane Drunk, Blinding, You’ve Got The Love
CD2: Heavy In Your Arms, You’ve Got The Dirtee Love, Hurricane Drunk (The Horrors Remix), Strangeness & Charm (Live from Hammersmith Apollo), Swimming (Live from Hammersmith Apollo), Dog Days Are Over (Yeasayer Remix), Live from the iTunes Festival:  Drumming Song, Girl With One Eye, Hurricane Drunk, Dog Day Are Over, My Boy Build Coffins, Hospital Bed
Celkový čas: 46:10 a 49:11
Vydalo: Universal

Hodnocení: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Florence má Plíce plné nadpozemského vzduchu