Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Flash The Readies vědí, jak vypadá rock

Redakce

Redakce

21. 2. 2010

FtR_1Repertoár Flash the Readies nabízí posluchači skladby v podání basové kytary, bicích a elektriky. Fanoušci rocku by měli najít zalíbení v jejich skladbách. Flash the Readies se vyjadřují velice typickým rockovým stylem.

Zdroj: archív Topzine.cz

Flash The Readies, Zdroj: archiv

Olomoucká skupina působí již od roku 2006. Jejími členy jsou Vali (kytara,zpěv), Mára (basa) a Kopec (bicí). V roce 2009 uvedli na trh svoje EP s názvem Kyska. Ocenění získala v soutěži Džemkap a Kyska je jejich druhým albem. Mají za sebou nespočet koncertů a dokonce hostování na turné Vypsané fixy.

Hudební vyjádření Flash the Readies je velice čisté a impulzivní. Jistě jsme narazili na talentovanou kapelu, která ví, jak vypadá rock. V rytmu si jsou pánové jisti a v melodii cítíme prožití. Vali má velice příjemný a hezky poslouchatelný hlas, ale obávám se, že mu chybí trocha zvláštnosti a snad i jedinečnosti. Kyska má mírně baladický, ale i velice žhavý obsah, převládá hlavně rytmická barevnost. Všechny písničky si můžete poslechnout ve zhruba padesáti minutách a určitě nebudete litovat, kluci jsou velice dobří a určitě jim přijdete na chuť. Doporučuji píseň Building the walls nebo This boys.

Flash the Readies hrají velice podobně jako spousta dalších kapel. Avšak dá se říci, že jisté kouzlo tato kapela má, velice se přibližuje stylu zahraničních známých kapel a hraje na úrovni. Nebude však lehké se v branži prosadit. Takovýchto kapel, jako jsou oni, je na hudební scéně několik. Podobný styl a provedení zkouší spousta amatérských skupin. Kapela jako taková má určitě budoucnost, ale potřebovala by pořádnou injekci něčeho, co jsme ještě neměli možnost slyšet.

Flash the Readies – Kyska

Vydáno: 7. prosince 2009

Celkový čas: 51:23

Skladby: Building The Walls, My Enemy, Burn, Amused, Listen (Or Not), Ode To K., Promises, Hollywood, This Boy, What Shall We Do Now? Sunshine, …To You

Vydalo: Recording Studio G.M.

Hodnocení: 4****

Přečtěte si také recenzi Jana Šimků zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Flash The Readies vědí, jak vypadá rock