Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Flash the Readies, anglický zvuk z Moravy

Redakce

Redakce

1. 3. 2010

Flash the Readies promo; Zdroj: myspace.com/flashthereadiesČeská indie rocková scéna je opět bohatší o debutové album Kyska kapely Flash the Readies. Jedenáct písniček nabízí líbivou směs rocku s příchutí Anglie a v současnosti velmi populární elektroniky.

Kyska; Zdroj: myspace.com/flashthereadies

Kyska, Zdroj: myspace.com/flashthereadies

Flash the Readies je tříčlenná kapela z Olomouce, která se dala dohromady v roce 2006 a jako klasické rockové těleso ji tvoří bicí, basa, kytara a zpěv v angličtině. Členové o sobě prozrazují, že jejich inspirací jsou například Radiohead, Pink Floyd, nebo Smashing Pumpkins či Death Cab for Cutie a výmluvně o své stylizaci mluví jako o škatulkování do indie-alternative-pop-rock… Tíhnutí ke svým vzorům je znát jak v nástrojové části a ve zpěvu, tak v tíhnutí k elektronickým samplům, které album podkreslují.

O tom, že má dnes indie rock zelenou, svědčí i počet mladých kapel, které se k němu hlásí, ale souvisejícím problémem je nedostatek originality. Ani Flash the Readies nejsou výjimkou. Písničky na Kysce jsou precizně zahrané a mají spád, ale vznáší se nad nimi pocit, že už jsme někde něco takového slyšeli. Stejným symptomem trpí i anglicky zpívající kytarista. I když se jeho hlas a slušná angličtina poslouchají příjemně, je poměrně nevýrazný.

Flash the Readies, Zdroj: myspace.com/flashthereadies

Flash the Readies, Zdroj: myspace.com/flashthereadies

Povedené je rozložení písniček, kdy se přirozeně prolínají pomalejší, odpočinkové věci s rychlejšími, které na desce převažují. Mezi lepší patří úvodní Building the Walls suplující i intro a pohodová My Enemy. Příjemná je i Blue Baby, která mi připomíná Sluneční hrob od Blue Effect.

Kyska neurazí a může si najít posluchače napříč žánry, ale funguje spíše jako kulisa a k tomu, aby si jí posluchač pustil záměrně, potřebuje větší ambice. Pro Flash the Readies je to každopádně velmi dobrý začátek, na kterém je ale ještě potřeba dále pracovat a do budoucna se pokusit o chytlavější melodie.

Flash the Readies – Kyska

Vydáno: 7. prosince 2009

Celkový čas: 51:23

Skladby: Building The Walls, My Enemy, Burn, Amused, Listen (Or Not), Ode To K., Promises, Hollywood, This Boy, What Shall We Do Now? Sunshine, …To You

Vydalo: Recording Studio G.M.

Hodnocení: 3***

Přečtěte si také názor jiné redaktorky Hanky Raškové zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Flash the Readies, anglický zvuk z Moravy