×
TOPZINE.cz

First minute zájezdy můžete kupovat již od listopadu. Vyberte si dovolenou vašich snů

Zima už je za dveřmi a s ním i pestrá nabídka First minute zájezdů. Cestovní kanceláře nabízí více jak 2 miliony dovolenkových pobytů. Nabídka potrvá až do poloviny dubna, kdy ji naopak vystřídají Last minute.

Zahraniční dovolená. Zdroj: Hana Chytrá

V nabídce je zhruba 20 % leteckých a 80 % autobusových zájezdů. Cestovní kanceláře se snaží podpořit včasný prodej akčními nabídkami. Ti, kteří nechtějí na výběr zájezdu čekat až na jaro, tak mohou ušetřit na fakultativních výletech, speciálních seniorských a dětských slevách, nebo třeba získat polopenzi, parkování či dopravu na letiště zdarma. Jednotlivé cestovní kanceláře mají velký zájem o včasné zaplnění míst, aby splnili kapacitu v charterových letadlech, která jsou nasmlouvány pod 100 % stornopoplatkem.

Dovolená podle mého gusta
Vždy jste chtěli dovolenou, kde to budete mít na pláž pár kroků, za rohem bazén a večer vás bude bavit program animátorů, ale nikdy se vám nepoštěstilo na takovou nabídku natrefit? Při výběru z First minute zájezdů si volíte ještě z kompletní a dosud neprobrané nabídky cestovní kanceláře. Máte o to větší možnost objevit zájezd, který vám jednoduše padne, a k tomu získat nějakou tu slevu.

V letošním roce podnikli Češi celkem 10,4 milionů dovolených, z toho 5,9 mil. v tuzemsku a 4,5 mil. mimo Českou republiku.

V předchozí sezóně se prodalo na 800 tisíc First minute zájezdů, což činí celých 40 % z celkové nabídky. Češi chtějí cestovat na vysoké úrovni a nejlepší možnost, kdy si mohou vybrat vyhovující místo pro rekreace, je právě nabídka First minute.

Několik týdnů před prvními termíny odjezdů si mohou méně vybíraví dovolenkáři zakoupit Last minute zájezdy. Jejich cena klesne mnohdy až o 80 % oproti původní ceně, ale nabídka zájezdů a dodatkových služeb není zdaleka tak pestrá, jako v prvních měsících.

Stejně jako v minulých letech budou Češi cestovat především do čtyř hlavních dovolenkových destinací jako Chorvatsko, Slovensko, Itálie a Řecko. Cestovní kanceláře, kterých je v České republice 1068, prodaly v loňském roce téměř dva miliony zájezdů.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..