Menu
TOPZINE.cz
Sport

Firma Adidas představila nejlehčí kopačku světa

Redakce

Redakce

15. 5. 2010

Společnost Adidas odhalila v úterý v Barceloně nejlehčí fotbalovou kopačku F50 adiZero, kterou prezentovali hvězdní fotbalisté Lionel Messi a David Villa. Revoluční kopačka váží pouhých 165 gramů a kromě své lehkosti se pyšní titulem nejrychlejší fotbalová kopačka vůbec.

Adidas F50 adiZero, Zdroj: adidas.cz

Lionel Messi se s obutím metalické fialovo-bílé barvy představí na Mistrovství světa (2010 FIFA World Cup) pořádaném v Jihoafrické republice, které se odehraje ve dnech 11.6. – 11.7.2010. Messi je z nového modelu nadšený a tvrdí, že jej na nohou téměř necítí. Už tak rychlý a kvalitní fotbalista bude nyní pro soupeře znamenat ještě větší nebezpečí.

V barevně odlišném žluto-černo-zlatém provedení si na MS zahrají Steven Pienaar (Jižní Afrika), Jozy Altidore (Spojené státy), Shunsuke Nakamura (Japonsko), Salomon Kalou (Pobřeží slonoviny), Arjen Robben (Nizozemsko) a Lukas Podolski (Německo).

Černo-žluté provedení, Zdroj: adidas.cz

S černožlutou verzí nastoupí David Villa (Španělsko), Samir Nasri (Francie), Jermain Defoe (Anglie) a Johan Vonlanthen (Švýcarsko).

Výjimečná technologie

Tato revoluční kopačka byla vyrobena s využitím předních technologií a nejlehčích materiálů. K dosažení nízké hmotnosti bylo vyvinuto širší nožní lůžko a pata rovnoměrně rozkládající síly na celou kopačku.

Při výrobě elegantně vypadajícího svršku Sprint Skin byl použit jednovrstvý syntetický materiál z polyuretanového mikrovlákna. Předností tohoto materiálu je snížení celkové hmotnosti boty. Další vychytávkou Adidas F50 adiZero je asymetrické paralelní šněrování, které díky hladké kopací ploše umožňuje optimální kontakt s míčem. Pro snížení hmotnosti kopačky a větší rychlost hráče je důležitá konstrukce perforované stélky Ultra Light.

Lionel Messi a David Villa představují kopačky F50 adiZero, Zdroj: adidas.cz

Zvýšení stability a zpevnění oblasti klenby přináší unikátní podešev Sprint Frame, která je vyrobená pomocí prostorových můstků. Inspirací pro výrobu podešve se stala běžecká tretra. Podešev se pyšní novou konfigurací trojúhelníkových výstupků, které zajišťují maximální zrychlení a oporu při pohybech do stran.

Svršek je tvořen vnitřní sítí pásků z termoplastického polyuretanu (TPU) a přináší tak vyšší stabilitu a zpevnění.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Firma Adidas představila nejlehčí kopačku světa