Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Finští metaloví upíři The 69 Eyes zahrají v Čechách. Předtím míří na Slovensko

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

20. 12. 2012

Helsinki Vampires The 69 Eyes nedávno vydali své desáté album pojmenované X a vyrážejí na turné, jež nemine ani Slovensko a Českou republiku. Nejbližší koncert proběhne v únoru v Bratislavě.

The 69 Eyes, Zdroj: nuclearblast.de, Foto: Kaylin Idora

The 69 Eyes, Zdroj: nuclearblast.de, Foto: Kaylin Idora

Tento měsíc jsme informovali o tom, že goth´n´rolloví upíři The 69 Eyes natočili nový klip ke své vůbec nejlepší písni – jak sám frontman Jyrki69 prohlašuje – jménem Borderline. A už se valí další informace. Jejich show bude možno zhlédnout na festivalu Masters of Rock v létě 2013. Kdo se však nemůže dočkat léta, může na kaapelu vyrazit kousek za hranice k bratiam do Bratislavy. Vystoupí tam 3. února 2013 v Majestic Music Clubu.

Jako předkapela se představí v duchu předešlého turné svižná newyorská partička, která si říká Wildstreet. Wildstreet hrají osmdesátkový rock zabalený do hávu jednadvacátého století. Jsou divocí, hlasití a publikum dostanou. Momentálně koncertují a mezitím pracují na svém dalším albu, z něhož na začátku roku uveřejnili singl Easy Does It.

Jako druhá předkapela vystoupí FeelMe. Slovenské hudební trio zpracovává poněkud netradičním způsobem melodie známé z nejrůznějších filmů. Ačkoli jde víceméně o improvizaci, stylově kapela tíhne nejblíže k instrumentálnímu crossoveru.

Půjde zkrátka o večer jako dělaný pro rockového fajnšmekra. Lístky jsou již dostupné v síti předprodeje za cenu 23 €.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Finští metaloví upíři The 69 Eyes zahrají v Čechách. Předtím míří na Slovensko