Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Finská Sonata Arctica po dvou letech znovu vystoupí ve Zlíně

Masters of Rock Café ve Zlíně si za dobu své existence na seznam hvězd přidal nejedno zvučné jméno. Za poslední dva roky se zde na pódiu vystřídali takové stálice jako Korpiklaani, Eluveitie, Epica, Finntroll, Stratovarius nebo Europe. O oblíbenosti Masters of Rock Café svědčí také fakt, že se sem vystupující rádi vracejí. A výjimkou není ani finská power metalová skupina Sonata Arctica.

Skupina vystoupí opět po dvou letech ve Zlíně, Zdroj: oficiální stránky kapely

Stalo se tomu přesně před dvěma lety, kdy k nám skupina se samostatným koncertním vystoupením zavítala naposled, a vystoupila kromě Masters of Rock Café ve Zlíně také v pražském klubu Roxy. Psal se tehdy rok 2009, Sonata Arctica vydala nové album pojmenované The Days of Grays a v rámci jeho propagace projela křížem krážem své rodné Finsko, sousední Norsko, zavítala do Nizozemí, ale navštívila i poněkud vzdálenější destinace – Kanadu, Ameriku nebo Mexico.  To bylo před dvěma lety.

V minulém roce formace zamířila přímo na exotickou východní polokouli, projela Japonsko, Austrálii, Indii i nekonečné Rusko a obloukem se vrátila opět k nám, aby vystoupila na prvním ročníku nového metalového festivalu Metalfest 2010 a dostala diváky svým energickým výkonem na pódiu.  A letos se k nám po roce vrací znovu se svými hity Victoria´s Secter, FullMoon nebo třeba Paid in Full.

Vstupenky zakoupíte on-line za 590 korun zde

Sonata Arctica vystoupí v obležení italských Labyrinth a 4th Dimension opět ve zmiňovaném Masters of Rock Café ve Zlíně, tentokrát jako posel jara – dne 1. března. Celá show vypukne po osmé hodině a my můžeme jen hádat, zda na Moravu přitáhnou tolik pozornosti jako před dvěma lety, kdy v České republice vyprodala jak koncert pražský, tak ten zlínský. A ať tak či tak – už teď je jasné, že každý nadšenec dostane svou dávku oblíbeného a stylově vytříbeného metalu pod vlajkou aktuálního alba The Days of Grays – tentokrát s přídomkem 2011.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Finská Sonata Arctica po dvou letech znovu vystoupí ve Zlíně