Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Finská čtyřka aneb The Rasmus opět zamíří do Česka

Martin Peška

Martin Peška

6. 5. 2009

Finskou rockovou partu The Rasmus znají čeští fanoušci z festivalu Love Planet. Letos opět zavítá do naší vlasti, tentokrát na Musicfestival Přeštěnice u Milevska na Písecku.

„Nejen v rodném Finsku, ale po celém světě – například i v Brazílii nebo na Ukrajině – se kapela v čele s charismatickým zpěvákem Lauri Ylönenem již po několik let zdržuje výhradně v čelech hudebních žebříčků,“ řekla mluvčí festivalu Eva Samšuková.

Poslední album Black Roses, které kapela vydala loni v září, chtějí Finové podpořit letošním rozsáhlým turné. The Rasmus už s albem Into z roku 2001 se začal po Evropě šířit věhlas této finské formace. Do českého éteru kapela pronikla především s dalším albem, které nese název Dead Letter, a každý fanoušek této kapely nemůže neznat singl In The Shadow.

„Poslední dobou odkrývají The Rasmus svou veselejší stránku, což ale rozhodně neubírá muzice na ráznosti, ani na temnosti jejich předchozí produkce,“ popsala tvorbu finské čtyřky Samšuková.

 

Devátý ročník Open Air Musicfestu Přeštěnice se koná tradičně pět kilometrů od Milevska, letos od 9. do 11. července. Do programu festivalu už pořadatelé zajistili například kapely Jerx nebo Transtimitter. Kompletní program na www.prestenice.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Finská čtyřka aneb The Rasmus opět zamíří do Česka