Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Finntroll vystoupí v prosinci ve Zlíně

Tereza Ticháčková

Tereza Ticháčková

22. 11. 2010

!VSTUPENKY!Se zajímavými metalovými návštěvníky jakoby se v letošním roce roztrhl pytel, zvučná jména hostil letní Masters of Rock i festival Brutal Assault, následoval zajímavý dvojkoncert Korpiklaani a Eluveitie, Sabaton v Praze a Zlíně, Dark Tranquillity, a to zdaleka není všechno. Mnoho dalších nás do konce roku ještě čeká. Mezi nimi také folkmetaloví Finntroll.

Finntroll vystoupí 5. prosince ve Zlíně, Zdroj: archiv skupiny

Pokud se 5. prosince 2010 zastavíte ve zlínském Masters of Rock Café, anděly ani jiné božsky čisté bytosti vážně nečekejte. Spíš ďábly, to je pravděpodobnější, na básničku to neuhrajete a uhlím dostanete spíš doprostřed čela. Dost možná právě taková bude další návštěva finských Finntroll v České republice. Nejlepší bude přesvědčit se o tom přímo na místě.

Koncert Finntroll proběhne 5. prosince 2010od 20 hodin v Masters of Rock Café ve Zlíně. Vstupenky za 550 korun můžete zakoupit on-line zde.

První demo této dnes již poměrně dost známé folk metalové skupiny spatřilo světlo světa v roce 1998, tedy rok poté, co kytarista Impaled Nazarene Teemu Raimoranta a Jan Jämsen přišli s nápadem založit novou hudební skupinu. První nahrávky byly sjednoceny pod titulem Rivfader. V roce 1999 přišlo konečně první studiové album – Midnattens Widunder (česky Půlnoční stvůra), které obsahovalo mimo stejnojmenné písně také temný Svartberg, Svampfest nebo píseň Vätteanda.

Za další dva roky (2001) přišla kapela s dalším projektem, jejž pojmenovala Jaktens Tid (Čas lovu). Hned intro pojmenované Krig (Válka) je skutečnou přípravou na válku, ohromí nás bubny, činely, trubka, v pozadí klávesy. Celý zbytek alba se pak nese v podobném duchu. A možná také proto, aby vynikla švédština, v níž jsou texty zpívané.

Do letošního roku přidala skupina na konto ještě další tři alba, první v roce 2004 Nattöfdd, další o tři roky později (Ur Jordens Djup) a poslední datujeme na letošní rok. Nejnovější výtvor dostal jméno Nifelvind a mnoha recenzemi byl hodnocen jako vrchol postupně proběhnuvšího odklonu od folk metalové scény.

Nifelvind je dokonce řazeno do kategorie symfonického black metalu s jen částečnými prvky folku. Přestože bylo album zaškatulkováno právě takto, tedy do kategorie, kde bychom ho možná vůbec nečekali, bývá přirovnáváno k desce Jaktens Tid.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Finntroll vystoupí v prosinci ve Zlíně