×
TOPZINE.cz

Filmy měsíce srpna podle redaktorů Topzinu: čtyřprocentní Brüno a český film

ELFilm2Nechte si doporučit ty nejlepší snímky (a to nejenom aktuální kinohity) podle redaktorů Topzinu za měsíc srpen. Jistota kvality zaručená!

Radek Lang doporučuje:

Brüno

Komedie; USA, 2009, 81 min

Režie: Larry Charles

Hrají: Sacha Baron Cohen, Alice Evans,  Bono, Snoop Dogg, Elton John,  Sting,  Slash, Paula Abdul, Chris Martin, Harrison Ford, Miguel Sandoval

BrunoRadek Lang: Sacha Baron Cohen je vskutku originální a odvážný umělec, jehož filmy se tolik liší od jiných „komedií“, které můžete v kině vidět. Brüno je sice slabší než jeho předchozí snímek – Borat, stále si však drží nezaměnitelný osobitý styl, díky kterému ho nemůžete v davu přehlédnout. Tenhle film baví, pobuřuje, uráží, rozesměje – všechno, co vás napadne a co byste mohli chtít.

Iva Ondrůšová doporučuje:

ELFilm

Krátkometrážní / Komedie / Romantický; Česká republika, 2001

Režisér: Jakub Sommer

Hrají: Josef Abrhám, Libuše Šafránková, Michaela Maurerová, Olga Sommerová  ad.

ELFilmIva Ondrůšová: Snímek ELFilm je autobiografickým příběhem zachycujím jednu životní lásku režiséra Jakuba Sommera. Film Sommer využil k tomu, aby se vypovídal ze svých strastí a slastí, které zažil během svého vztahu s dívkou Elfi (skutečnou dívkou, pro kterou má film být, je Eliška Fuchsová, vdova po architektovi Janu Kaplickém) v podání herečky Míši Maurerové, jež podává skvělý výkon. Hlavní představitel je znám jenom z autentických fotografií, na kterých je zachycen i se svou rodinou, jež ve filmu mimo jiné taky okrajově vystupuje. Především hláška jeho matky, Olgy Sommerové, promlouvající mu do života, je vynikající. Film líčí průběh jeho vztahu s jistou originalitou, někdy až s banalitou zasahuje do věcí, kterým se člověk musí zasmát, i když hlavnímu hrdinovi do smíchu v té chvíli vůbec není. Film vydařeným způsobem ukazuje, co se děje v člověku, který se cítí být chycen do spáru nevydařené lásky.

Možno zhlédnout na: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10123374964-elfilm/Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..