Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmy měsíce srpna podle redaktorů Topzinu: čtyřprocentní Brüno a český film

Radek Lang

Radek Lang

1. 9. 2009

Nechte si doporučit ty nejlepší snímky (a to nejenom aktuální kinohity) podle redaktorů Topzinu za měsíc srpen. Jistota kvality zaručená!

Radek Lang doporučuje:

Brüno

Komedie; USA, 2009, 81 min

Režie: Larry Charles

Hrají: Sacha Baron Cohen, Alice Evans,  Bono, Snoop Dogg, Elton John,  Sting,  Slash, Paula Abdul, Chris Martin, Harrison Ford, Miguel Sandoval

BrunoRadek Lang: Sacha Baron Cohen je vskutku originální a odvážný umělec, jehož filmy se tolik liší od jiných „komedií“, které můžete v kině vidět. Brüno je sice slabší než jeho předchozí snímek – Borat, stále si však drží nezaměnitelný osobitý styl, díky kterému ho nemůžete v davu přehlédnout. Tenhle film baví, pobuřuje, uráží, rozesměje – všechno, co vás napadne a co byste mohli chtít.

Iva Ondrůšová doporučuje:

ELFilm

Krátkometrážní / Komedie / Romantický; Česká republika, 2001

Režisér: Jakub Sommer

Hrají: Josef Abrhám, Libuše Šafránková, Michaela Maurerová, Olga Sommerová  ad.

ELFilmIva Ondrůšová: Snímek ELFilm je autobiografickým příběhem zachycujím jednu životní lásku režiséra Jakuba Sommera. Film Sommer využil k tomu, aby se vypovídal ze svých strastí a slastí, které zažil během svého vztahu s dívkou Elfi (skutečnou dívkou, pro kterou má film být, je Eliška Fuchsová, vdova po architektovi Janu Kaplickém) v podání herečky Míši Maurerové, jež podává skvělý výkon. Hlavní představitel je znám jenom z autentických fotografií, na kterých je zachycen i se svou rodinou, jež ve filmu mimo jiné taky okrajově vystupuje. Především hláška jeho matky, Olgy Sommerové, promlouvající mu do života, je vynikající. Film líčí průběh jeho vztahu s jistou originalitou, někdy až s banalitou zasahuje do věcí, kterým se člověk musí zasmát, i když hlavnímu hrdinovi do smíchu v té chvíli vůbec není. Film vydařeným způsobem ukazuje, co se děje v člověku, který se cítí být chycen do spáru nevydařené lásky.

Možno zhlédnout na: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10123374964-elfilm/

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmy měsíce srpna podle redaktorů Topzinu: čtyřprocentní Brüno a český film