Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmy měsíce června podle redaktorů Topzinu: epický velkofilm i satanisté!

Radek Lang

Radek Lang

10. 7. 2009

Nechte si doporučit ty nejlepší snímky (a to nejenom aktuální kinohity) podle redaktorů Topzinu za měsíc červen. Jistota kvality zaručená!

Radek Lang doporučuje:

Krvavé pobřeží / Čch‘ pi

Historický / Akční / Dobrodružný / Válečný; Čína, 2009, 147 min

Režie: John Woo

Hrají: Tony Leung Chiu Wai, Takeshi Kaneshiro, Fengyi Zhang, Chen Chang, Jun Hu, Wei Zhao, Shido Nakamura, Song Jia

Radek Lang: Prvotřídní epický velkofilm se vším všudy. Nádherné ztvárnění východní kultury. Jediné, co mi lehce kazilo dojem z filmu, byli trochu „nesmrtelní“ bojovníci a sem tam nějaké to klišé, ale když to budu brát čistě jako legendu, působí to efektně. Od výpravy, přes vizuální efekty, kameru, herce… Číňané umí. A umí minimálně stejně dobře jako Hollywood. Nádhera. (Silné především díky ztvárnění bojových scén, je to svým způsobem o estetice válečného umění v kabátku z historického období východní kultury.)

Katarína Straková doporučuje:

Ve jménu Satana

Dokument, UK, 1993

Režie: Anthony Thomas

Katarína Straková: Je to dokumentární snímek o mnohotvárném hnutí satanistů ve světě. Nesmírně působivý, nesmírně mrazivý. Když zpočátku líčí morbidní dětské oběti, berete do ruky ovladač a chystáte se televizi vypnout. Zvědavost vám to ale nedovolí – díkybohu! Ve chvíli, kdy je ve filmu řeč o tom, že jen ve Velké Británii je deset procent obyvatel satanistů, říkáte si: „Něco je špatně.“ A nakonec vám nezbude než jedno velké Uff!, když vám dojde, že většina svědeckých výpovědí je založena na psychické manipulaci ze strany psychiatrů a na syndromu falešných vzpomínek. Satanismus většinou není tak horký, jak se o něm mluví, ale tenhle film je vážně síla!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmy měsíce června podle redaktorů Topzinu: epický velkofilm i satanisté!