Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmy a premiéry 2010: Kousky, které za ty peníze stojí

Summer-movie-guide-3Je tady druhý díl našeho letního filmového průvodce a představuje snímky, které by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti! Kick-Ass, Shrek zvonec a konec, Precious: Based on Novel Push by Sapphire nebo Predátoři se blíží.

Kick-Ass, Shrek Zvonec a Konec, Precious: Based on Novel Push by Sapphire

Kick-Ass, Shrek Zvonec a Konec, Precious: Based on Novel Push by Sapphire

Hollywoodští filmoví tvůrci se předhání v tom, který z nich bude mít letos v létě větší hit a zavalují nás reklamami, trailery a plakáty. Abyste se v tom množství informací neztratili, Topzine pro vás připravuje speciální letní manuál, ve kterém představuje nejdůležitější a nejzajímavější počiny, které letos v průběhu května až srpna vtrhnou do našich kin. Tentokrát jsou tu snímky, jejichž zhlédnutí je téměř povinností (stoprocentní povinností jsou snímky zmíněné v minulém díle), protože jde o velmi zajímavá a dlouho očekávaná díla.

Kick Ass (6. 5.)

Žánr: Akční/Komedie/Drama
Režie: Matthew Vaughn
Hrají: Aaron Johnson, Nicolas Cage, Christopher Mintz – Plasse, Mark Strong

Kick-Ass-1

Noví superhrdinové

Newyorský teenager a vášnivý fanoušek komiksů v jedné osobě Dane Lizewski (Aaron Johnsnon) si jednoho dne položí otázku: „Proč ještě nikdy nikdo nezkusil být superhrdinou?“ a rozhodne se, že bude první. Na internetu si koupí potápěčský žluto-zelený oblek a vydá se zachraňovat svět. Odpověď na svou otázku pak nalezne velmi rychle: „Protože být superhrdinou hrozně bolí.“ Mezitím se ale jeho činy dostanou do povědomí veřejnosti a on sám navíc zjistí, že přece jen není jediným superhrdinou. A že ti další se snaží potlačit newyorské podsvětí a schyluje se k závěrečnému boji. Jediná možnost je vyhrát, anebo zemřít ve snaze o vítězství.

Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (27. 5.)

Žánr: Drama
Režie: Lee Daniels Hrají: Gabourey Sidibe, Mo’Nique , Paula Patton, Mariah Carey, Lenny Kravitz, Sherri Shepherd, Daniela Lavender

Precious trpí doma i ve škole

Precious trpí doma i ve škole

Do českých kin se konečně dostává snímek, který získal v letošním Oscarovém klání dvě sošky (Adaptovaný scénář a Herečka ve vedlejší roli). Jde o vychvalovaný počin Precious: Based on the Novel Push by Sapphire, jehož český název ještě není známý (možná ani nebude).  Hrdinkou tohoto snímku je šestnáctiletá Precious (Gabourey Sidibe), jejíž život není ani trochu procházka růžovým sadem. Čeká totiž už druhé dítě se svým otcem, její matka ji psychicky týrá a ve škole sice prochází s dobrými známkami, ale nikdo netuší, že neumí ani číst ani psát. Přesto se vnitřně nevzdává a její vlastní přesvědčení jí nakonec z temnoty a bolesti dovede k lásce, síle a odhodlání.

Predátoři (Premiéra 8. 7.)

Žánr: Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Horor
Režie: Nimród Antal
Hrají: Adrien Brody, Laurence Fishburne, Walton Goggins, Topher Grace,Oleg Taktarov, Alice Braga

Predators-1

Adrien Brody musí čelit predátorům

V červenci se na plátna kin dostane nová verze snímku Predátor z roku 1987, ve kterém se v hlavní roli objevil Arnold Schwarzenegger. V současné podobě uvidíme Adriena Brodyho a kromě něj navíc nová a děsivější stvoření. Režisér Nimród Antal se prý rozhodl ponechat téměř identický děj a využije i podobu, jakou měli predátoři v původní verzi filmu. Znovu se tak setkáme se skupinou lidí, kteří se na cizí planetě ocitnou tváří v tvář nebezpečným monstrům a budou bojovat o přežití. Naštěstí narazí na muže, který už útok predátorů přežil a několik let se před nimi na planetě schovává a žije s nimi. Každopádně prý ale půjde o děsivý snímek plný krve, násilí a napětí, takže se nebudete nudit.

Shrek zvonec a konec (Premiéra 15. 7.)

Žánr: Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný
Režie: Mike Mitchell
Hrají: Cameron Diaz, Eddie Murphy, Mike Meyers, Antonio Banderas, Justin Timberlake, Larry King

Kocour v botách anebo Garfield?

Kocour v botách anebo Garfield?

Jak z názvu vyplývá, animovaná pohádka o zeleném zlobrovi se chýlí k závěru. Tvůrci ze studia Dreamworks už před několika lety avizovali, že úspěšný Shrek bude mít tři pokračování a nyní je před námi to poslední. Ve filmu se opět setkáme se starými známými, ale v poněkud jiných situacích než doposud. Z Fiony se stane zlobří bojovnice, z Kocoura v botách tlustý lenoch připomínající Garfielda a Shrekovi nezbude nic jiného, než bojovat o své staré známé a především o lásku princezny Fiony. I když celý příběh zní poněkud temně, je jisté, že poslední Shrek bude hlavně zábava, kterou by si neměl nikdo nechat ujít. A když připomeneme, že i tento animák uvidíte ve 3D, není nad čím váhat!

Další filmy, které stojí za to vidět:

Užívej si, co to jde (13. 5.), Zelená zóna (3. 6.), Čarodějův učeň (19. 8.)

Pokud vám tyto informace nestačí, můžete se podívat třeba na trailery jednotlivých snímků nebo si přečíst zajímavosti z jejich natáčení a podobně. V dalším díle se dozvíte víc o filmech určených především pro divačky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmy a premiéry 2010: Kousky, které za ty peníze stojí