Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Filmovými chybami se Spider-Man učí

Redakce

Redakce

15. 5. 2010

Pavoučí superhrdina byl snem každého komiksového nadšence, jeho dobrodružství hltalo v časopisech několik generací. Až Sam Raimi se odhodlal a převedl Spider-Mana do filmové podoby.

Spider-Man, Zdroj: distributor filmu

Peter Parker je na školní exkurzi pokousám radioaktivním pavoukem a krátce poté se u Petera objeví nadpřirozené schopnosti, které jsou vlastní pavoukům. Vystřelování pavučin, lezení po stěnách a další. Jenže každý superhrdina musí mít i svého supernepřítele. V případě Spider-Mana je tím nepřítelem otec jeho blízkého přítele Green Goblin, který má v plánu ovládnout svět. Klasický souboj dobra proti zlu s mega rozpočtem 139 milionů dolarů je opravdu povedenou filmovou adaptací skvělého komiksu z pera Stana Leeho. Ale i v tomto filmu, jako v každém jiném, se najdou určité chyby, které tvůrcům unikly.

Chyby ve filmu

1. Když Peter trénuje střelbu pavučinou, tak rozbije sklo na rodinné fotografii. Jenže hnedle v dalším záběru je sklo v pořádku a fotografie pouze leží jinde.

2. O Spider-Manovi začnou brzo vycházet články v novinách… Všimněte si, že autoři byli líní vymýšlet nějaké dlouhé texty. Takže jsou patrné neustále se opakující stejné odstavce.

3. Když Peter hodí  v jídelně po spolužákovi tác s jídlem, tak má spolužák všechno jídlo na levém rameni. Ovšem při dalším záběru má jídlo na rameni pravém.

Kirsten Dunst ve Spider-Manovi, Zdroj: distributor filmu

4. Norman Osbourne se rozhodne otestovat svůj vynález sám. Když ho na něj doktor připevní, nepřipojí na jeho tělo žádné elektrody. Ale v následujících záběrech je již na sobě má připnuté.

5. Když ráno Peter zjišťuje, že se jeho zrak zlepšil natolik, že nepotřebuje brýle, stačí se pozorně dívat na odraz v zrcadle na kraji obrazovky. Mihne se v něm cizí ruka.

6. Když se Peter baví s Normanem Osbournem, tak pozorně sledujte auto na levé straně od Normana. Nejdříve má otevřené okénko, potom ho má zavřené a nakonec v něm je nakloněn nějaký kluk. A to vše během několika málo vteřin.

7. Poté, co Peter pěstí udeří Flashe, několik studentů ho pozoruje. Jeden brýlatý blonďáček neustále mění svou pozici a výraz. Nejdříve stojí za Mary Jane a překvapeně zírá. Vzápětí stojí o kus dál a s úsměvěm tleská. Během sekvence se stačí ukázat opakovaně na obou místech.

8. Když Peter přijde na pomoc raněnému strýci, který si drží svou střelnou krvácející ránu, tak se chytnou za ruce a strýc zemře. Je zajímavé, že strýcovy ani Peterovy ruce nejsou zakrvácené.

Spider-Man, Zdroj: moviemistakes.com

9. Když si povídá se strýcem v autě, tak je za ním vidět přírodní scenérie. Ale jakmile vystoupí z auta, na druhé straně je vidět jen betonové schodiště a žádné stromy nebo křoví.

10. Nápis na kabině lanovky se mění – nejdříve je na ní napsáno Universal Pictures a po té, když se kamera přiblíží, tak je tam napsáno Roosevelt Island.

Spider-Man

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Drama
USA, 2002, 117 min

Režie: Sam Raimi
Hrají: Tobey Maguire, Willem Dafoe, Kirsten Dunts, James Franco, Cliff Robertson,Rosemary Harris, J. K. Simmons, Stan Lee, Lucy Lawless, Macy Gray,Ted Raimi, Bruce Campbell

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmovými chybami se Spider-Man učí