Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmový festival v Torontu navštíví Přítelkyně chlapce s Downovým syndromem

Redakce

Redakce

4. 9. 2010

Mezinárodní filmový festival v Torontu si už chystá nové lákavé snímky. Jedním z nich je Girlfriend (Přítelkyně). Zvláštní příběh o neobvyklé lásce mladé dívky a chlapce, který je postižený Downovým syndromem.

Budeme kamarádi, když dáš ruce pryč od Candy, Zdroj: team-twilight.com

Candy se domnívá, že si od Evana, Downovým syndromem postiženého chlapce, udržuje dostatečnou vzdálenost, ale nemůže odmítnout peníze, které ji Evan nabídne, když nedokáže utáhnout své obrovské dluhy. Do toho sama nemůže odpoutat pozornost od svého bývalého přítele Russe, což vede ke složité spleti emocí, očekávání a tajemství.

V tomto filmu o zajímavé lásce představuje hlavní roli Evan Sneider společně s Shannon Woodward. Ve snímku se objeví i Amanda Plummer a dále pak Jackson Rathbone jako Russ. Justin Lerner, režisér i scenárista Girlfriend, oznámil, že tento nový film bude poprvé k vidění na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu 12., 13. a 19. září tohoto roku.

Na tomto kanadském festivalu, jenž byl založen už v roce 1976, mezi sebou filmy téměř nijak nesoutěží. Udílí se tu jediná větší cena – People’s Choice Award. Tu jednoduše získá snímek, jehož hodnocení je u návštěvníků nejvýše. Loni vyhrálo drama Precious, předtím Milionář z chatrče či Východní přísliby. Další ceny dostává nejoblíbenější dokument, nejlepší kanadský film apod.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmový festival v Torontu navštíví Přítelkyně chlapce s Downovým syndromem