×
TOPZINE.cz

Filmový festival Finále je u konce. Kdo vyhrál?

At-ziji-rytiri-2Festival českých filmů Finále 2010 skončil včera přidanými projekcemi. Již v pátek proběhlo slavnostní zakončení předáním cen Zlatých ledňáčků. Podívejte se, kdo je získal letos.

Ať žijí rytíři, Zdroj: Distributor filmu
Ať žijí rytíři, Zdroj: distributor filmu

Na filmovém festivalu Finále v pátek 23. dubna 2010 proběhlo slavnostní předání cen Zlatých ledňáčků. Tato cena se udělovala ve dvou kategoriích, v celovečerních a dokumentárních filmech. Letos zvítězil film Kawasakiho růže režiséra Jana Hřebejka a dokument Krajina osudu režiséra Pavla Kolaji.

Rytíři ve zbroji

V brnění a s meči dorazili stylově představit film Ať žijí rytíři představitelé dětských rolí Jan Komínek, Štěpán Krtička, Jan Battěk a Andrea Žádníková. Spolu s nimi přijeli ještě producenti Boris Krištof a Viktor Krištof. Diváky například zajímalo, jak herci zvládli skloubit školu a natáčení a jestli trénovali šerm. Pochvaly se dostalo tvůrcům do jedné divačky. „Udělali jste moc pěkný dobrodružný film, který má budoucnost. Věřím, že za 15 let budeme Rytíře sledovat v televizi každé Vánoce, stejně jako Tři oříšky pro Popelku,“ řekla jim.

Ženy v pokušení, Zdroj: Distributor filmu
Ženy v pokušení, Zdroj: distributor filmu

Víte, jak se obsazovaly role do Žen v pokušení? Ve snu!

Režisér Jiří Vejdělek představil svou komedii o milostných vztazích Ženy v pokušení. Hned na úvod projekce prohlásil, že se mu jednou zdálo o herečce Elišce Balzerové, jak mu ve snu uštědřila pohlavek, tak jí hned ráno zavolal a nabídl jí roli babičky Vilmy. Ve snímku ještě zazářily v hlavních ženských rolích Lenka Vlasáková a Veronika Kubařová. Podle Jiřího Vejdělka dělá film ze 70 procent právě dobré obsazení rolí.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..