Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmový festival Femina Film má své vítěze!

Večer 9. listopadu byly oceněny vítězné snímky na festivalu Femina Film. Stalo se tak v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem, kde probíhal celý festival.

Femina-Film-2009

Již 5. ročník tohoto festivalu, s podtitulem Profesionálky, je tedy úspěšně u konce. Slavnostním večerem Femina Grande Night nás provedla, jako již tradičně, patronka festivalu Ester Kočičková.

Jak jsem psala již dříve ve článku o Femina festivalu, jedná se o projekt zaměřující se výhradně na ženskou tvorbu. Udělovala se velká spousta cen, od hlavní ceny festivalu, kterou získal německý projekt Voda a mýdlo, přes cenu za nejlepší dokumentární film, která byla udělena rovnou dvakrát, nejlepší film v kategorii reportáž a publicistika, nejlepší hraný i animovaný film až po čestné uznání v kategorii amatérský film.

Některé z projektů nám asi budou více povědomé než jiné, a tak uvedu třeba dokument Terezy Novotové Ježíš je normální!, o kterém asi již každý něco slyšel, a to nejen díky známým jménům rodičů této mladé režisérky. Dalším projektem, který je mezi lidmi známý, je projekt Coco Chanel, který získal cenu za nejlepší hraný film. V Coco Chanel můžeme vidět zářit francouzskou herečku Audrey Tautou známou například z filmů Amélie z Montmartu nebo Šifra mistra Leonarda.

Další oceněné autory a filmy můžete najít na stránkách www.feminafilm.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmový festival Femina Film má své vítěze!