Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové tipy: Abraham Lincoln: Lovec upírů a Do Říma s láskou

Josef Zdobinský

Josef Zdobinský

19. 7. 2012

Prázdniny jsou v plném proudu. To ale neplatí pro kino, a tak se diváci mohou těšit na nový horor o jednom z nejslavnějších prezidentů Spojených států a také na další snímek z dílny Woodyho  Allena.

Najdi šest rozdílu mezi Abrahamem Lincolnem a trpaslíkem Gimlim. Zdroj: distributor filmu

Abrahan Lincoln: Lovec upírů (Abraham Lincoln: Vampire Hunter)

Abraham Lincoln byl šestnáctým (prvním republikánským) prezidentem USA. Za občanské války v Americe vedl severní státy a byl proti otroctví. To je o něm všeobecně známo.

Nyní však přišel režisér Timur Bekmambetov s něčím novým – Abraham Lincoln podle něj za mlada lovil upíry. Právě jedna taková nemrtvá bestie ho totiž jako malého připravila o matku. A Abraham už jako malý chlapec přísahal, že matku pomstí, a všem upírům vyhlásil válku.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (Abraham Lincoln: Vampire Hunter), Horor/Thriller/Fantasy, USA, 2012, 105 min, Režie: Timur Bekmambetov, Hrají: Benjamin Walker, Anthony Mackie, Dominic Cooper, Mary Elizabeth Winstead, Jimmi Simpson

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=3qtViH8xYmk[/youtube_660]

Do Říma s láskou (To Rome with love)

Známý americký režisér Woody Allen přivádí na stříbrná plátna kin nový snímek. Tentokrát komedii. Děj filmu je složen ze čtyř částí. V té první uvidíme i samotného režiséra, který se se svou ženou Judy Davis vydává do Říma, neboť chce poznat budoucího chotě své dcery.

Další část filmu sleduje příběh krásné prostitutky (Penélope Cruz). Třetí část se zabývá tím, jak moc může převrátit život naruby člověku, který se až moc nápadně podobá filmové star. Poslední část filmu pak sleduje, co může napáchat nečekaná návštěva známých.

Do Říma s láskou (To Rome with Love), Komedie, USA/Itálie/Španělsko, 2012, 102 min, Režie: Woody Allen, Hrají: Jesse Eisenberg, Ellen Page, Woody Allen, Penélope Cruz, Alec Baldwin

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=8nKbkCddfLg[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové tipy: Abraham Lincoln: Lovec upírů a Do Říma s láskou