Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry na únor 2015: Přichází novinka sourozenců Wachowských

Novinky vstupující do kin v únoru mohou potěšit milovníky všech filmových žánrů. Na své si přijdou fanoušci sci-fi filmů sourozenců Wachovských, čtenářky Padesáti odstínů šedi i diváci animovaného SpongeBoba.

FOTO: Colin Firth Taron Egerton Kingsman

Zrcadlo, zrcadlo, který z filmových agentů je nejschopnější? Zdroj: CinemArt

Kingsman: Tajná služba (Kingsman: The Secret Service)

Utajená špiónská organizace Kingsman se rozhodne pro riskantní tah a do svých řad rekrutuje mladého poflakovače Garyho. Ležérní mladík bude muset rychle nabýt způsobů anglického gentlemana, podstoupit přísný výcvik a postavit se proti podivínskému miliardáři, který má v plánu převzít pomocí biologických zbraní vládu nad světem.

Úspěšný britský režisér Matthew Vaughn uvádí do kin další akční komedii s příchutí černého humoru, která tentokrát vznikla podle stejnojmenné komiksové předlohy. Mladého agenta ztvárnil začínající Taron Egerton, špionskému řemeslu ho pak budou učit gentlemani z nejpovolanějších Colin Firth a Michael Caine.

Datum premiéry: 19. února

Jupiter vychází (Jupite Ascending)

Mladá uklízečka Jupiter skuhrá nad svým neúspěšným životem, dokud jí geneticky upravený voják Caine nepřijde sdělit, že je dědičkou trůnu královského rodu, který vládne celé Galaxii. Její příbuzní z mimozemské dynastie se však své účasti na vesmírné vládě nehodlají za žádnou cenu vzdát a jsou odhodlaní zničit planetu Zemi, pokud nezůstane pod jejich kontrolou.

Sourozenci Wachowští se po filozofujícím Atlasu mraků rozhodli vrátit na sci-fi výsluní se svou novou podívanou, kterou sami považují za jakéhosi křížence vlastního Matrixu a Lucasových Star Wars. Následnici galaktického trůnu si zahrála populární Ukrajinka Mila Kunis, jejím vesmírným průvodcem se stal Channing Tatum.

Datum premiéry: 5. února

Padesát odstínů šedi (Fifty Shades of Grey, trailer)

Mladá studentka Anastasia je pověřena připravit rozhovor s úspěšným podnikatelem Christianem Greyem do studentského časopisu. Christian studentku přitahuje a ani ona mu není lhostejná. Po počátečním oťukávání se mezi oběma vyvine pouto, které však Anastasii místo klišovité romance přinese intimní zkušenosti, které by od vztahu s mužem Christianova typu neočekávala.

Všechny fanynky tři roky starého bestselleru E. L. Jamesové o tom, že bič není jen rekvizitou Indiany Jonese, se mohou začít chystat do kina. Premiéra dlouho očekávané filmové adaptace klepe na dveře. Pod taktovkou režisérky Sam Taylor-Johnson si ústřední pár zahráli Dakota Johnson a Jamie Dorman.

Datum premiéry: 12. února

SpongeBob ve filmu: Houba na suchu (SpongeBob Movie: Sponge Out of Water)

Mořská houba, která pracuje ve vyhlášené podmořské restauraci U Křupavého kraba, se musí spolu s přítelem Patrickem a dalšími vydat na stopu pirátu Hambivousovi, který se zmocnil receptu na SpongeBobovy proslulé hamburgery. Pátrání však nebude pro SpongeBoba jednoduché, protože Hambivous zakotvil na souši, což pro mořskou houbu skutečně není příznivé prostředí.

Ve 3D provedení míří do kin oblíbená animovaná parta podmořských stvoření, která si získala popularitu i u tuzemských diváků. SpongeBob se na plátna vydává již podruhé, poprvé si celovečerní film vysloužil již v roce 2004, tehdy mu ale ještě musely stačit jen dva rozměry.

Datum premiéry: 5. února

Focus (Focus)

Nicky je podvodníkem velkého formátu, který se pohybuje v těch nejvyšších kruzích. Zamiluje se do začínající lupičky Jess, ale jejich vztah nemá dlouhého trvání. Po několika letech se Nicky a Jess znovu setkávají, a to jako konkurenti snažící se oblafnout stejného hejla – jihoamerického milionáře Garrigu.

Lupičské komedie zažívají v posledních letech svou další renesanci, takže od začátku roku vstoupí do kin již druhá. Will Smith se na romantickou vlnu naladí po delší pauze od Hitche, garde mu bude dělat Margot Robbie, jejíž hvězda po rolích v Lásky času a Vlku z Wall Street rapidně stoupá.

Datum premiéry: 26. února

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry na únor 2015: Přichází novinka sourozenců Wachowských