Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry na srpen 2014: Želvy Ninja a Expendables jsou zpět

V horkých srpnových dnech je přítmí kinosálu oázou se zajímavými filmovými novinkami. Je libo bojovné Želvy Ninja, českou pohádku Zdeňka Svěráka či novinku Woodyho Allena?

FOTO: Ninja Turtles

„Kolikrát ti mám říkat, že já s oranžovou páskou jsem Michelangelo!“ Zdroj: CinemArt

Želvy Ninja (Teenage Mutant Ninja Turtles)

Čtyři dospívající želví mutanti podstupují bojový výcvik u Mistra Třísky, který je kdysi objevil ve stoce a rozhodl se z nich vychovat bojovníky proti bezpráví. Ne úplnou náhodou však město New York bude služby čtyř želváků se jmény renesančních umělců – Leonarda, Michelangela, Raphaela a Donatella – už brzy potřebovat v boji proti zákeřnému Trhačovi.

Kdo by neznal čtyřku želvích puberťáků, kteří dokázali trousit hlášky se stejnou lehkostí, s jakou vyřídili nebezpečné protivníky. V 90. letech kralovali (i tuzemským) televizním obrazovkám, nyní se na velkém plátně vracejí v producentském zázemí Michaela Baye a ve společnosti sličné Megan Fox.

Datum premiéry: 21. srpna

 

video
play-sharp-fill

Expendables: Postradatelní 3 (The Expendables 3)

Skupina elitních vojáků, jejíž členové mají i v pokročilejším věku pro strach naděláno, je povolána znovu do akce. Jejich úkolem tentokrát bude vypořádat se s jedním ze svých bývalých druhů, Conradem Stonebanksem. Conrad přešel na druhou stranu barikády zločinu a mise Postradatelných mu pořádně zkříží plány.

Povedená partička filmových siláků se znovu vrací, aby s ironickým a lehce nostalgickým nádechem připomněla akční filmy 80. let. Tentokrát vzkřísí síly nejen Stallone, Schwarzenegger, Lundgren a spol., ale i z vězení navrátivší se Wesley Snipes, Antonio Banderas, Harrison Ford či Mel Gibson v roli hlavního záporáka.

Datum premiéry: 14. srpna

 

video
play-sharp-fill

Tři bratři

Trojice sedláckých synů zatím díky zbrklosti, nerozhodnosti a nepozornosti svým rodičům v hospodářství moc neposloužila, a tak jsou sourozenci vysláni do světa na zkušenou. Každý z nich zažije pohádkové dobrodružství, které jim pomůže dozrát a seznámí je se třemi nevěstami – Maruškou, Růženkou a Karkulkou.

Úspěšný rodinný tvůrčí tandem Zdeněk Svěrák-Jan Svěrák uvádí do kin novou pohádku opírající se o tři dětské opery, které Svěrák starší napsal se skladatelem Jaroslavem Uhlířem – Šípkovou Růženku, Červenou Karkulku a O dvanácti měsíčkách. Skladatel i scenárista se pak v silně obsazeném filmu objeví v menších rolích.

Datum premiéry: 14. srpna

video
play-sharp-fill

Kouzlo měsíčního svitu (Magic in the Moonlight)

Mladá dívka Sophie o sobě tvrdí, že je hypnotické médium a vetře se do aristokratické rodiny na francouzském Azurovém pobřeží. Objeví se však podezření, že Sophie je podvodnice, a proto je z Británie povolán kouzelník a tak trochu detektiv Stanley, aby ji sledoval. Stanleyho však Sophie začne zajímat i nad rámec svěřeného úkolu…

Tři roky po Půlnoci v Paříži se Woody Allen vrací do sladké Francie a éry 20. let minulého století, kdy na večírcích teklo šampaňské proudem a režisérův oblíbený jazz zažíval zlatou éru. Hlavní role v jeho romantické komedii přijali koktavý Colin Firth a Emma Stone.

Datum preméry: 7. srpna

video
play-sharp-fill

Sex Tape

Na Jaye a Annie dolehl po deseti letech manželství lehký stereotyp, a tak se ho rozhodli zpestřit natočením soukromé pornonahrávky, v níž vystřídají 30 divokých poloh z Kámasútry. Video se však dostane mimo jejich dům, a tak manžele čeká bláznivá noc, při níž se budou snažit získat nahrávku zpět.

Režisér Jake Kasdan a herci Cameron Diaz a Jason Segel se sešli již před třemi lety u filmu Zkažená úča. Nyní se spojili u ještě peprnější taškařice, která má podle některých šanci stát se komedií letošního léta.

Datum premiéry: 21. srpna

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry na srpen 2014: Želvy Ninja a Expendables jsou zpět