Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry na leden 2015: Podivín Depp hledá nacistický poklad

S příchodem nového roku se do kin dostavila mohutná várka zajímavých filmových novinek. Těšte se na bláznivého lupiče Deppa, akčního Liama Neesona či homosexuálního Sherlocka.

FOTO: Johnny Depp Mortdecai

Deppovi by knír záviděl i Hercule Poirot. Zdroj: Bontonfilm

Mortdecai: Grandiózní případ (Mortdecai)

Obchodník s uměním a především lišácký podvodník Charles Mortdecai je nucen se zapojit do honby za ztraceným nacistickým pokladem. Klíčem k jeho nalezení je ukradený obraz, po kterém pasou ruští mafiáni, teroristé i britská MI5. Charlie bude mít s pomocí sluhy Jocka co dělat, aby zapomenuté zlato získal pro britskou korunu.

Bláznivá komedie kráčející ve šlépějích žánru vyšlapaných v 60. a 70. letech vsadila všechny karty na představitele hlavní role excentrického lupiče, kterým je mistr převleků a miláček publika Johnny Depp. Silná jména najdeme i mezi jeho spoluhráči – Deppova rivala ztvární Ewan McGregor, manželku Gwyneth Paltrow a komorníka Paul Bettany.

Datum premiéry: 29. ledna

Sedmý syn (Seventh Son)

Královna čarodějnic Malkin se nedokáže smířit s potupou poté, co ji nechal uvěznit její bývalý milenec, rytíř John Gregory. Malkina se rozhodne shromáždit vojsko monster, se kterým se hodlá pomstít lidstvu za Gregoryho trest. Po jeho bok se postaví mladík Tom Ward, který pod maskou nezkušeného farmáře skrývá nadpřirozené schopnosti…

Ruský režisér Sergej Bodrov, který v Evropě proslul svými monumentálními eposy, se na stará kolena rozhodl prorazit v Hollywoodu s adaptací fantasy bestselleru Učeň lovce duchů. Do hlavních rolí obsadil Jeffa Bridgese, Julianne Moore a Bena Barnese z Letopisů Narnie.

Datum premiéry: 8. ledna

96 hodin: Zúčtování (Tak3n)

Bývalý špion Bryan Mills, který již dvakrát musel využít svých pracovních zkušeností k ochraně vlastní rodiny, je podezřelý z vraždy své manželky Lenore. Bryan je pevně odhodlaný očistit své jméno a najít skutečného vraha všemi možnými prostředky na útěku před policejními jednotkami vedenými horečným detektivem Dotzlerem.

Liam Neeson se na plátna potřetí vrací v roli, která posunula jeho image od uznávaného charakterního herce směrem k chlapáckým akčním hrdinům. Režisér Oliver Megaton i producent Luc Besson budou určitě chtít udržet adrenalin na hladině dosažené v předchozích dílech, takže fanoušky akčních filmů nuda jistě nečeká.

Datum premiéry: 15. ledna

Hacker (Blackhat)

Neznámý počítačový expert se rozhodne destabilizovat světové vlády prováděním hackerských útoků. Kvůli jeho zastavení se dokonce spojí Američané s Číňany a tajné služby se rozhodnou využít služeb uvězněného mistra mezi hackery Nicholase, kterému je za zničení silného protivníka přislíbeno propuštění na svobodu.

Režisér kultovních kriminálek Michael Mann se ve svém novém filmu rozhodl zpracovat aktuální téma kyberterorismu. V hlavní roli špičkového specialisty se představí Chris Hemsworth dávající si oddech od marvelovských komiksovek.

Datum premiéry: 15. ledna

Kód Enigmy (The Imitation Game)

Alan Tunning se za 2. světové války stal členem skupiny matematiků, kteří měli za úkol pomoci britské vládě dešifrovat tajné nacistické kódy. Právě Tunning rozluštil šifru kódovacího přístroje Enigmy. Po válce však na něj místo uznání čekalo obvinění ze sexuálních zločinů…

Biografický snímek, který sklízí divácký i kritický úspěch po celém světě, přináší další výrazný výkon stále více populárnějšího Benedicta Cumberbatche, který svou roli převzal po Leonardu DiCapriovi. Po Cumberbatchově boku se objeví Keira Knightley.

Datum premiéry: 29. ledna

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry na leden 2015: Podivín Depp hledá nacistický poklad