Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry na leden 2014: Leonardo DiCaprio hýří na burze

Jaroslav Jičínský

Jaroslav Jičínský

29. 12. 2013

Paleta premiér prvního měsíce příštího roku se vybarví v opravdu pestrých barvách. Do kin dorazí napůl asijská fantasy s Keanu Reevesem, Christian Bale v roli krále podvodníků či nový počin tandemu Scorsese – DiCaprio.

FOTO: Amy Adams Bradley Cooper Jeremy Renner Christian Bale Jennifer Lawrence American Hustle

„Ne, Jeremy, fakt jsem ten netopýří kostým pověsil na hřebík.“ Zdroj: Falcon

Špinavý trik (American Hustle)

Židovský zlodějíček Irving patří spolu se svou milenkou, striptérkou Sydney, k nejúspěšnějším podvodníkům ve Spojených státech, oba jsou však chyceni při činu agentem FBI DiMasem. Ten se nejenže pokusí Irvingovi Sydney přebrat, ale zároveň chce oba zatáhnout do svých intrikánských plánů v podsvětí…

Režisér David O. Russell po úspěšné Terapii láskou znovu obsadil trojlístek Cooper – Lawrence – De Niro. K nim přidal v hlavních rolích podvodníků Christiana Balea a Amy Adams, kteří dominují zločineckému příběhu v balení atmosféry sedmdesátých let.

Datum premiéry: 23. ledna

 

video
play-sharp-fill

47 Róninů (47 Ronin)

Vysloužilým samurajům, kteří přišli o své pány, se ve středověkém Japonsku přezdívalo Róninové. Patří mezi ně i britský míšenec Kai (Keanu Reeves), který se postaví do čela skupiny bojovníků mstících se násilnému Lordu Kirovi, zodpovědnému za smrt jejich samurajského mistra.

Akční fantasy, která má znovu nakopnout kariéru Nea z Matrixu, vzbudila vlnu očekávání dávno před svou premiérou. Mezi filmovými kritiky i fanoušky v internetových diskusích se rozpoutala debata, zda nás hned zkraje roku čeká jeden z jeho největších trháků či velký propadák.

Datum premiéry: 2. ledna

video
play-sharp-fill

Vlk z Wall Streetu (The Wolf of Wall Street)

Jordan Belfort se probojoval mezi nejúspěšnější finanční žraloky pověstného newyorského Wall Street. Jeho cesta na vrchol je však následována nejen nezákonnými finančními machinacemi, ale i nezřízeným životem plným nezávazných večírků. Vlka z Wall Street čeká strmý pád.

Po dětském snímku Hugo a jeho velký objev Martin Scorsese již popáté spojil síly s Leonardem DiCapriem. Legendární režisér tematicky navazuje na svá klasická díla jako Mafiáni nebo Casino, jejichž hlavní hrdinové se také dočkali rychlého úspěchu a ještě rychlejšího pádu dolů.

Datum premiéry: 16. ledna

video
play-sharp-fill

Jack Ryan: V utajení  (Jack Ryan: Shadow Recruit)

Ekonomický analytik CIA Jack Ryan je vyslán svými nadřízenými do Moskvy, aby zde prověřil podezřelé finanční transakce. Při tajné operaci mezi ruskými podnikateli se Jack musí proměnit z šedé úřednické myši v ostražitého špiona.

Titulnímu protagonistovi románů Toma Clancyho tentokrát propůjčil tvář Chris Pine, který tak převzal štafetu po Alecu Baldwinovi, Harrisonu Fordovi a Benu Affleckovi. Jeho ruského protivníka pak ztvární režisér filmu a milovník Shakespeara Kenneth Branagh.

Datum premiéry: 30. ledna

video
play-sharp-fill

Zpátky do ringu (Grudge Match)

Henry a Billy patřili na konci sedmdesátých let mezi nejlepší světové boxery a každý z nich vyhrál jen jeden ze dvou vzájemných zápasů. Na popud boxerského fanouška se však tito dva rivalové rozhodnou postavit jeden druhému ještě jednou v rozhodujícím kole.

Komedie Petera Berga sází na schopnost sebeironie hlavních představitelů Sylvestera Stallonea a Roberta De Nira. V úlohách bývalých boxerských šampionů oba parodují své slavné role – Stallone Rockyho a De Niro Jakea La Mottu ze Scorseseho Zuřícího býka.

Datum premiéry: 2. ledna

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry na leden 2014: Leonardo DiCaprio hýří na burze