Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry na květen 2014: X-Meni opět spolu, Godzilla se vrací

Letošní květen se ponese ve znamení pučících květin, pylových alergií, ale i několika očekávaných filmových novinek. Kina opanuje parta X-Menů, Godzilla i Paul Walker ve své poslední roli.

FOTO: James McAvoy X Men Day Future Past

Pod X se skrývá James McAvoy jako mladý profesor Xavier. Zdroj: CinemArt

X-Men: Budoucí minulost (X-Men: Days of Future Past)

Superhrdinská mutantí skvadra X-Menů musí znovu zmobilizovat své síly. V boji se zákeřným vědcem Trsekem, který se neštítí mutanty zavírat do koncentračních táborů, budou současní X-Meni spolupracovat se svými mladšími následovníky.

Úspěchu týmovky Avengers se pokusí vyrovnat dvojitá sestava X-Menů složená ze členů původního týmu a jejich mladších verzí z X-Men: První třídy. Kromě samozřejmého Hugha Jackmana v roli Wolverinea se k sérii vrací jeden z jejích otců, režisér Bryan Singer.

Datum premiéry: 22. května

video
play-sharp-fill

Godzilla

Uprostřed ledového oceánu je nalezena zkamenělina jednoho z největších a nejděsivějších stvoření, která kdy ohrožovala naši planetu – Godzilla. Ze zimního spánku se však rychle probere, aby se připravila na boj s dalšími dvěma monstry přezdívanými Mutos.

Šestnáct let po komediálním blockbusteru s Jeanem Reno bude na plátnech Godzilla znovu ničit vše, co jí přijde do cesty. Tentokrát by ale mělo jít o sofistikovanější podívanou, která přinese první velkou filmovou příležitost pro perníkového tátu Bryana Cranstona.

Datum premiéry: 15. května

video
play-sharp-fill

Sousedi (Neighbors)

Mladí manželé Mac a Kelly pomalu zapomínají na své bujaré mládí a středobodem jejich života se stává jejich novorozená dcerka. Rodinnou idylu však vyruší parta postpubertálních studentů, bydlících v jejich sousedství, která svůj pobyt promění ve velký hlučný večírek. Mezi manžely a studenty propukne válka, v níž jsou povoleny skoro všechny zbraně…

Parta tvůrců kolem sdružení Frat Pack přichází s vlastní obdobou českého Zítra to roztočíme, drahoušku! Kápo drzých výrostků bude představovat ex-idol náctiletých Zac Efron, který letos již podruhé zkouší štěstí v komediálním žánru.

Datum premiéry: 29. května

video
play-sharp-fill

Doupě (Brick Mansions)

Na okraji Detroitu leží od města oddělené ghetto, v němž se skrývají ti nejnebezpečnější místní zločinci. Neúplatný policista Damien a zloděj Lino mají nevyřízené účty s drogovým bossem Tremainem, a ačkoliv stojí oba na jiné straně zákona, společný nepřítel je donutí pracovat jako tandem.

Kriminálka, pod jejímž scénářem je podepsaný král francouzské akční produkce Luc Besson, na první pohled nevybočuje z řady. Jedná se ale o poslední dokončený snímek předčasně zesnulého, rychlého a zběsilého Paula Walkera.

Datum premiéry: 1. května

video
play-sharp-fill

Zloba – Královna černé magie (Maleficent)

Královskému páru se narodí malá princezna Růženka. Král však na její křtiny zapomene pozvat lesní královnu Zlobu, která se rozhodne pomstít. Zatímco princezna vyrůstá a oblíbí si lesní procházky, Zloba ji k šestnáctým narozeninám připravuje speciální kytici šípkových růží…

Pohádku o Šípkové Růžence už na plátno převedli Walt Disney nebo Václav Vorlíček. Disneyho studio se však k postavám ze své 55 let staré animované verze vrátilo a rozhodlo se slavný příběh odvyprávět z pohledu hlavní záporačky, kterou si s gustem zahrála Angelina Jolie.

Datum premiéry: 29. května

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry na květen 2014: X-Meni opět spolu, Godzilla se vrací