Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové novinky: Vánoc se nedožily herečky Milena Dvorská a Brittany Murphy. Tušíte, kolikrát byl letos nelegálně stažen Star Trek?

Brittany MurphyPopulární Milena Dvorská náhle zemřela. Srdce vypovědělo službu i dvaatřicetileté americké herečce Brittany Murphy. V únoru zavítá do Česka festival španělských filmů. Piráti stahovali Star Trek jak o život.

Brittany Murphy Zdroj: brittanymurphys.com

Brittany Murphy Zdroj: brittanymurphys.com

Mladé herečce Brittany Murphy se zastavilo srdce

Ve věku pouhých 32 let zemřela těsně před Vánoci americká herečka Brittany Murphy. Z doposud neznámého důvodu jí selhalo srdce. Brittany začínala jako devítiletá nejprve v divadle. O čtyři roky později se poprvé postavila před filmovou kameru díky svému obsazení v seriálu Blossom. Pak přišla hlavní role v seriálu Drexell´s Class. Následovaly průměrné komedie, ve kterých herečka ztvárnila většinou nějakou potrefenou dívku (Holky z lepší společnosti, Líbánky, Malá černá skříňka). Výrazněji se prosadila snad pouze v dramatu z prostředí psychiatrické kliniky Narušení. Před pár lety začala její kariéra upadat, poslední rolí se pro ni stal malý štěk ve Stalloneho Expendables.

Milena Dvorská Zdroj: port.sk

Milena Dvorská Zdroj: port.sk

Zemřela Milena Dvorská

V úterý 22. prosince náhle zemřela ve svém pražském bytě herečka Milena Dvorská. Představitelka Marušky z oblíbené pohádky Byl jednou jeden král odešla měsíc po své filmové sestře Zpěvance. Bylo jí 71 let. Dvorská chtěla být původně zdravotní sestrou. Pak se ale setkala s Janem Werichem, který ji obsadil právě do role Marušky. A tak místo zdravotní školy začala studovat DAMU. Hned po absolutoriu nastoupila do pražského Divadla E. F. Buriana, kde setrvala až do jeho zrušení v roce 1991. Na počátku 90. let pracovala krátce v dopisovém oddělení Kanceláře prezidenta republiky. Brzy se ale vrátila k herectví. Spolupracovala například s Divadlem na Fidlovačce nebo s Divadelním sdružením Háta. Diváci si ji mohou pamatovat i díky filmové roli Věry v Andělovi na horách, čarodějnice z Malé mořské víly, skladnice Outratové v populárním Marečku podejte mi pero, arcivévodkyně ve snímku Jára Cimrman, ležící, spící nebo paní Pávkové v nestárnoucí komedii Vesničko má středisková.

Festival španělských filmů je za dveřmi

Pátý ročník přehlídky španělsky mluvených filmů proběhne od 16. do 21. února v pražském kině Světozor a od 24. do 28. února v brněnském kině Art. Fanoušci španělské a iberoamerické kinematografie se mohou těšit na vášnivé romance, dramata, napínavé thrillery i komedie. Festival bude součástí speciálního kulturního programu spojeného se španělským předsednictvím Evropské unii od ledna do června 2010.

Star Trek hlavním cílem pirátů

Počítačoví piráti si nedají pokoj asi nikdy. A tak jim samozřejmě neuniknou ani filmové trháky. Podle informace uveřejněné na internetových stránkách BBC se nejstahovanějším snímkem letošního roku stalo nejnovější pokračování slavné sci-fi série Star Trek. Nelegální kopii si údajně pořídilo zhruba deset miliónů uživatelů. Na druhém místě skončil velkofilm Transformers: Pomsta poražených, třetí je gangsterka RocknRolla. Následují snímky Pařba ve Vegas a upírská romance Stmívání. V seznamu BBC se dále objevil také District 9 a šesté pokračování Harryho Pottera.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové novinky: Vánoc se nedožily herečky Milena Dvorská a Brittany Murphy. Tušíte, kolikrát byl letos nelegálně stažen Star Trek?