Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové novinky: Prometheus, Nedotknutelní nebo Bajkonur

Josef Zdobinský

Josef Zdobinský

7. 6. 2012

FOTO: Michael Fassbender PrometheusTým vědců toužících vědět, jak vznikl svět, či bohatý aristokrat na vozíku? To a ještě více vám přináší magazín TOPZINE.cz v tradičním přehledu týdenních premiér. 

FOTO: Michael Fassbender Prometheus

Michael Fassbender se proměnil v androida Davea. Zdroj: distributor filmu

Prometheus (Prometheus, recenze filmu)

Elisabeth Shaw (Noomi Rapace) a Charlie Holloway (Logan Marshall-Green) jsou začínající archeologové a badatelé. Přesto se jim již podařilo nalézt několik doposud nevyjasněných zpráv o vzniku našeho světa. Objeví několik indícií, kvůli kterým se vydávají až do vesmíru, kde by rádi dostali odpovědi na své otázky…

Netuší ale, co na ně ale v tajemném neznámu číhá. Teprve nyní si uvědomují, jaké hrůzy života jim přichystal osud. A co hůř, osud všech lidí na zemi je jen v rukou této party. Legendární režisér Ridley Scott se vrací na režisérské křeslo se zcela novým sci-fi snímkem.

Prometheus (Prometheus), Sci-Fi/Akční/Horor, USA, 2012, 124 min, Režie: Ridley Scott, Hrají: Noomi Rapace, Guy Pearce, Michael Fassbender, Charlize Theron, Idris Elba, Logan Marshall-Green


[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=sftuxbvGwiU&feature=related[/youtube_660]

Bajkonur (Baikonur)

S novým snímkem Bajkonur přichází režisér Veit Helmer. Jedná se o příběh mladé dívky Julie a kazašského vesničana Iskandera přezdívaného Gagarin. Gagarin je do Julie tajně zamilovaný. Kdysi spadla z nebe v malé kosmické lodi a on ji našel, v bezvědomí.

Ona si nic nepamatovala a on se do ní bezhlavě zamiloval a pravdu držel, jak se říká, pod pokličkou. Problém ale je, že pravda vyjde vždy najevo. Julii to navíc stále více táhne zpátky do vesmíru a Gagarin má spoustu starostí se svou nápadnicí Nazirou, sousedkou z rodné vesnice.

Bajkonur (Baikonur), Komedie/Romantický, Německo/Rusko/Kazachstán, 2011, 94 min, Režie: Veit Helmer, Hrají: Alexander Asochakov, Marie de Villepin


[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=RQ2_In_xDPY[/youtube_660]

Nedotknutelní (Intouchables)

Bohatý aristokrat Phillipe zůstal po těžké nehodě ochrnutý na celém těle. Musí si proto najít šikovného opatrovníka a pomocníka. Jenže v tom je právě háček – žádný z uchazečů s perfektně vypracovaným životopisem mu nesedí.

Driss je nezaměstnaný mladík z předměstí Paříže, který nedávno vyšel z vězení a náhodou se ocitá na pohovoru u Phillipa… Ač jsou ti dva neuvěřitelně rozdílní, začíná mezi nimi vznikat neobyčejné přátelství. Komedie dvojice režisérů Oliviera Nakacheho Erika Toledana zaznamenává po světě obrovský úspěch.

Nedotknutelní (Untouchable), Komedie/Drama, Francie, 2011, 112 min, Režie: Olivier Nakache, Eric Toledano, Hrají: François Cluzet, Omar Sy, Anne Le Ny, Audrey Fleurot, Clotilde Mollet


[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=U0pYZB3Alyk[/youtube_660]

Příběh z periferie

Radka s Honzou prožívají nejkrásnější období, na které člověk nezapomíná a naopak na něj v životě nejvíce vzpomíná – první lásku. Jejich vztahu je všeobecně přáno, okolí jim drží palce. Po čase však Radka Honzu opouští.

Jde si za lepším – našla si motorkáře. Ani ten pro ni ale není to pravé ořechové, a tak zkouší zpěváka z rockové skupiny. Hudební drama s příběhem obyčejných mladých lidí vyrůstajících v předměstí malého města natočil Karel Hřib.

Příběh z periferie, Hudební/Drama, Česko, 2012, 93 min, Režie: Karel Hřib, Hrají: Soňa Černá, Martin Čech, Jaromír Sýkora, Petra Libíková, Miroslav Žižka

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=HUPBv7kBuz8[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové novinky: Prometheus, Nedotknutelní nebo Bajkonur