Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové novinky: Hollywood už brousí kolem „padlé“ hvězdy Woodse. Průzkum amerických kin vyhlásil filmovou hvězdu roku 2009!

Tiger Woods a ElinHollywoodští filmaři se perou o práva k natočení autobiografie Tigera Woodse. Kdo dá víc? Kawasakiho růži čeká mezinárodní premiéra. Režisér Peter Jackson získal šlechtický titul. Výsledek volby filmové hvězdy roku je pro mnohé překvapením.

Tiger a Elin ještě jako šťastný pár Zdroj: smh.com

Tiger a Elin ještě jako šťastný pár Zdroj: smh.com

Aféry Tigera Woodse v tisku i na plátnech kin

O nejlepším golfistovi světa Tigeru Woodsovi se toho poslední dobou napsalo opravdu hodně. Bohužel se nic z toho netýkalo jeho úspěchů na greenu, ale přetřásala se nevěra manželce Elin Nordegren. Vlastně spíš nevěry, neboť skoro každý den se v médiích objevilo nové jméno Tigerovi údajné milenky. Sportovec, považovaný téměř za vzor ctnosti, má najednou život naruby. Okolnosti ho přinutili přerušit kariéru. Několik firem, jejichž reklamní tváří byl, s ním ukončilo kontrakt. Manželka si najala rozvodového právníka a hodlá získat polovinu golfistova majetku odhadovaného časopisem Forbes na 600 miliónů dolarů. Woodsovo soukromí budí velký zájem veřejnosti. A protože se hollywoodští producenti zřejmě řídí heslem „kujme železo dokud je žhavé“, rozhodli se o něm natočit autobiografický film. A to co nejdříve, než skandál vyšumí a nikoho už nebude zajímat. Podle britského deníku Daily Mail se mezi filmaři rozpoutala bitva o práva na natáčení. Padlo i první jméno herce, který by mohl obsadit hlavní roli. Je jím Cuba Gooding Jr., známý například z Amerického gangstera nebo Plnou parou vzad!

Kawasakiho růže míří na Berlinale

Komorní drama Kawasakiho růže úspěšného režiséra Jana Hřebejka čeká mezinárodní premiéra. Příběh váženého docenta obviněného vlastním zetěm ze spolupráce s StB se představí zahraničnímu publiku na festivalu Berlinale, který se koná v německé metropoli od 11. do 21. února. Snímek bude zařazen do sekce Panorama zaměřené na nová nezávislá díla známých světových režisérů.

Peter Jackson šlechticem

Novozélandský scénárista a režisér Peter Jackson si za trilogii Pán prstenů vysloužil kromě sedmnácti Oscarů také šlechtický titul. Ten mu udělila britská královna Alžběta II. za „služby filmu“. Novopečený sir momentálně spolu s mexickým režisérem Guillermem del Torem pracuje na dvoudílném snímku Hobit. Natáčet se bude stejně jako slavná trilogie na Novém Zélandu a svým dějem ji bude předcházet.

Vítězka Sandra Zdroj: tvguide.com

Vítězka Sandra Zdroj: tvguide.com

Americká kina zvolila filmovou hvězdu roku 2009

Tržby, ohlasy diváků a mnoho dalších faktorů rozhodovalo o největší filmové hvězdě uplynulého roku. Majitelé amerických kin, kteří se do této rekapitulace pustili, nakonec přišli s překvapivým výsledkem. Vítězství podložené přesnými čísly a výpočty získala Sandra Bullock. Popularitu herečce rozhodně nikdo neupírá, faktem ale je, že za poslední dva roky se stáhla do ústraní. V roce 2009 se ale vrátila s romantickou komedií Návrh a sportovním dramatem The Blind Side, které v severoamerických kinech vydělalo za pět týdnů 200 miliónů dolarů. A právě tento snímek rozhodl o hereččině prvním místě. Celkové pořadí vypadalo takto: 1. Sandra Bullock, 2. Johnny Depp, 3. Matt Damon, 4. George Clooney, 5. Robert Downey Jr., 6. Tom Hanks, 7. Meryl Streep, 8. Brad Pitt, 9. Shia LaBeouf, 10. Denzel Washington.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové novinky: Hollywood už brousí kolem „padlé“ hvězdy Woodse. Průzkum amerických kin vyhlásil filmovou hvězdu roku 2009!