Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové novinky: Avatar potopil Titanic! Na scénu se vrací bezohledný byznysman Gordon Gekko!

AvatarAvatar se stal nejúspěšnějším filmem všech dob. Michael Douglas alias Gordon Gekko znovu rozjede obchody na newyorské burze. Leonardo DiCaprio si zahraje vikingského válečníka, Robert Pattinson cirkusáka.

Avatar - největší kasovní trhák všech dob Zdroj: distributor filmu

Avatar - největší kasovní trhák všech dob Zdroj: distributor filmu

James Cameron překonal sám sebe

Zprávy a články o Avataru režiséra Jamese Camerona se objevují téměř denně. Aby taky ne, vyhrává jednu cenu za druhou, je nominován na Oscara a v Británii získal osm nominací na tamní prestižní filmové ceny BAFTA. Krom toho se stal nejúspěšnějším filmem světa, když  po více než šesti týdnech na plátnech kin vydělal neuvěřitelných 1,8437 miliardy dolarů a poslal tak ke dnu dosud vedoucí Titanic režírovaný rovněž Cameronem. K vítězství nepochybně přispěl i fakt, že lístky na Titanic stály méně. Za těch třináct let prostě podražily a navíc si Avatar připsal vyšší cenu kvůli formátu 3D. Úspěch Avataru inspiroval režiséra George Lucase. Uvažuje prý o Hvězdných válkách ve 3D. Modrá pornoparodie, se kterou vyrukoval Hustler, by se měla na DVD objevit ještě letos.

DiCaprio v historickém velkofilmu

Americký herec a režisér Mel Gibson po Statečném srdci, Umučení Krista a Apocalyptu chystá další historický snímek. Tentokrát zavítá na mrazivý sever mezi vikingské bojovníky. Natáčet se začne ještě letos, kromě angličtiny ve filmu pravděpodobně zazní i stará norština. Scénář napsal William Monahan, hlavní roli obsadí Leonardo DiCaprio.

Gordon Gekko si servítky rozhodně nebere... Zdroj: focus.de

Gordon Gekko si servítky rozhodně nebere... Zdroj: focus.de

„Chamtivost je dobrá věc“

To je motto nekompromisního a bezohledného finančníka Gordona Gekka z úspěšného snímku Wall Street. Ztvárnil ho Michael Douglas, a to tak přesvědčivě, že za tento svůj výkon získal v roce 1988 Oscara. Společnost 20th Century Fox oznámila, že na jaře bude uveden do kin film Olivera Stonea nazvaný Wall Street 2: Peníze nikdy nespí. V tiskové zprávě dále poodhaluje i děj druhého dílu. Gekko se po propuštění z vězení nachází na okraji společnosti. Snaží se napravit zpřetrhané vazby se svojí dcerou. Spřátelí se s jejím snoubencem, který si z budoucího tchána vytvoří určitý vzor. Brzy ale zjistí, že Gekko je zručný manipulátor a odpuštění není zdaleka to hlavní, o co mu jde… Představitel hlavní postavy Michael Douglas je zároveň producentem snímku. V roli snoubence jeho dcery Jacoba se objeví Shia LaBeouf (Transformers).

Robert Pattinson součástí milostného trojúhelníku

Filmovou podobu dostane kritiky uznávaný a mnohokrát oceněný bestseller Sary Gruen Water for Elephants. Hlavním hrdinou příběhu, odehrávajícího se během hospodářské krize na přelomu 20. a 30. let minulého století, je mladík (Robert Pattinson), který po smrti obou rodičů opouští univerzitu, aby se postaral sám o sebe. Protože je téměř vystudovaný veterinář, uchytí se u cirkusu jako ošetřovatel zvířat. Setkává se s hlavním trenérem (Sean Penn), který mlátí svou ženu (Reese Witherspoon) a týrá zvířata. Jistě není nutné dodávat, že mladý muž a trenérova manželka v sobě najdou zalíbení. Idylka pro oba milence ovšem nepotrvá dlouho…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové novinky: Avatar potopil Titanic! Na scénu se vrací bezohledný byznysman Gordon Gekko!