Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmová kolekce Brada Pitta na DVD: Je libo smrtka v lidském těle?

Nikola Němcová

Nikola Němcová

18. 3. 2011

Pokud patříte k fanouškům Brada Pitta, tak vám tato filmová kolekce s filmy Hanebný pancharti, 12 opic a Seznamte se, Joe Black udělá velkou radost. Tyto snímky patří k nejúspěšnějším počinům tohoto herce, a to nejenom díky jejich kvalitě, ale i kvůli tomu, že zde Brad ztvárnil naprosto odlišné charaktery, které nemají nic společného.

Když se Smrt zamiluje do obyčejné dívky…, Zdroj: distributor filmu

Film

Mediální magnát William Parish (Anthony Hopkins) má krásnou dceru a život, pro který by mnozí vraždili. Avšak i pro něho si jednoho dne přijde Smrt (Brad Pitt). Udělá mu ale nabídku, která se neodmítá. Dá mu časový odklad, pokud ho přiučí něčemu ze života lidí.

Smrtka se vtělí do podoby sympatického mladého muže, který si říká Joe. Parish přivede Joea domů a seznámí ho se svojí dcerou Susan (Claire Forlani). Naneštěstí se do něj ale dívka zamiluje. A tak Smrt v lidském těle poznává, co je to láska. Bohužel Susan nemá vůbec ponětí, co je Joe zač. Jediné, co ví, je, že je to muž jejího života.

Seznamte se, Joe Black je film, který ve vás zanechá rozporuplné emoce. Má skoro všechno, co by úspěšný snímek měl mít. Skvělé obsazení, výborného režiséra, dobrý nápad, srdcervoucí hudbu, a přesto budete mít pocit, že vám něco schází. Může za to nejenom natahovaná stopáž, ale i scénář.

172 minut je sebevražednou misí. Ze začátku mi to ani nepřišlo. Libovala jsem si nad dobře napsanými dialogy, ale každou další minutou jsem si začala říkat, kdy už sakra bude konec, a to za mnou byla pouhá hodina a půl. Stačilo by párkrát vynechat zdlouhavé koukání z očí do očí, přestat řešit, co to vlastně ta láska je, když už jsme se dočkali vysvětlení hned na začátku. Ale tvůrcům to očividně nestačilo.

Není se co divit. Někomu stačí jeden scenárista, zde jsou zapotřebí rovnou čtyři. A to je největším kamenem úrazu. Ve výsledku je pak snímek nejistý, roztržitý, neví, kam míří a co je jeho hlavní prioritou. Vím, že je to především romantika, ale zrovna tento film měl mnohem větší potenciál. Samotná smrt je zajímavým tématem, kterého není nikdy dost.

Fascinace smrtí

Lidstvo od počátku věků fascinovala, ale zároveň z ní mělo upřímný strach a respekt. Brad se této role chopil dobře, ale přece jenom místy působil až komicky. Přesto musím říct, že se mu povedlo, abych z něj měla párkrát husí kůži. A nemůže za to jeho tzv. sex-appeal, protože vůči němu jsem dokonale imunní. Anthony Hopkins opět přesvědčil, že je výborný herec. Příjemným překvapením byla Claire Forlani. Není to jenom hezká tvářička, umí také hrát, ale z jejího výrazu tváře jsem začala mít depresi. Skoro během celého filmu se tvářila tragicky, a to i v momentech, kdy Susan byla opravdu šťastná.

Ministerstvo zdravotnictví varuje: Neotáčejte se za dívkou, když stojíte na silnici

Nakonec mohu říci, že i přes tyto nedostatky jsem byla ve výsledku s celým snímkem spokojená. Přestože jsem neposmrkala několik kapesníků, tak to neznamená, že by se mě nedotknul na tom správném místě. Seznamte se, Joe Black nakonec patří k filmům, které jednu skupinu lidí baví a druhou naopak nudí. A já jsem někde uprostřed.

DVD

Je to 13 let starý film, takže nemůžeme očekávat, že DVD bude mimořádně nadupané, ale přesto se určitá dávka zklamání dostaví. Na nosiči nejsou žádné bonusy. Velká škoda. Rozhodně by bylo zajímavé poslechnout si názory herců a tvůrců na Smrtku. Co se týče zvuku, taky nepatří zrovna mezi ty nejlepší. Hlavně hudba velmi často přehlušuje mluvené slovo.

Titulky zde najdeme pouze české. Grafika není špatná, ale do dokonalosti to má ještě daleko. Distributor si mohl dát více záležet. Řekla bych, že mohl udělat vylepšené vydání, když se rozhodl tyto filmy vydat v kolekci. Pak by byl mnohem větší důvod, proč si ji pořídit. Přesto bych řekla, že je to velmi zajímavá filmová kolekce. Jsou v ní snímky, které se vám vybaví vždy, když se řekne Brad Pitt.

Seznamte se, Joe Black (Meet Joe Black)

Fantasy/Mysteriózní/Romantický
USA, 1998, 172 minut

Režie: Martin Brest
Hrají: Anthony Hopkins, Brad Pitt, Claire Forlani, Jake Weber, Marcia Gay Harden, Jeffrey Tambor, Marylouise  Burke, Jeffrey Corazzini

Zvuk: český 5.1, anglický 5.1
Titulky: české
Bonusy: žádné

Hodnocení filmu: 3*

Hodnocení DVD: 1*

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmová kolekce Brada Pitta na DVD: Je libo smrtka v lidském těle?