Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmová kolekce Brada Pitta na DVD: Brad jako lovec nácků

Nikola Němcová

Nikola Němcová

19. 3. 2011

Pokud patříte k fanouškům Brada Pitta, tak vám tato filmová kolekce s filmy Hanebný pancharti, 12 opic a Seznamte se, Joe Black udělá velkou radost. Tyto snímky patří k nejúspěšnějším počinům tohoto herce, a to nejenom díky jejich kvalitě, ale i kvůli tomu, že zde Brad ztvárnil naprosto odlišné charaktery, které nemají nic společného. Posaďte se do křesla a udělejte si příjemný maraton s tímto hollywoodským krasavcem.

Brad Pitt je drsňák, Zdroj: distributor filmu

Film

V první části filmu se ocitáme ve Francii, která je okupovaná Němci. Na mléčnou farmu právě přijíždí obávaný lovec Židů, nacistický důstojník Hans Landa (Christoph Walzt), který tam vyvraždí rodinu Dreyfusových. Jediné Shosanně (Mélanie Laurent) se podaří utéct do Paříže, kde se ukrývá pod novou identitou majitelky a provozovatelky biografu.

V jiné části Evropy se seznamujeme s poručíkem Aldo Rainem (Brad Pitt), jenž zde formuje skupinu židovských vojáků, kteří mají jediný cíl. Zabíjet nacisty. Později se k Panchartům, jak si sami říkají, přidává i německá herečka a britská tajná agentka Bridget von Hammersmark (Diane Kruger), jež má za úkol dostat Pancharty na promítání filmu Pýcha národa, kterého se účastní ti největší pohlavárové nacistického Německa. Ale s čím nepočítali, je osobní pomsta Shosanny.

Parádně nadupané trailery nás připravovaly na spektakulární podívanou, která se nakonec nekonala. Quentin Tarantino se rozhodl vzdát poklonu svým vzorům natolik, že opomněl obyčejné diváky a natočil snímek spíše pro filmové fajnšmekry. Přesto jde o dílo, na které se prostě musíte podívat. Nechybí zde jak klasicky zdlouhavé dialogy, jež jsou pro Tarantina typické, tak ani zajímavá herecká jména.

Jedním z nich je Rakušan Christoph Walzt. Je až neuvěřitelné, že tento herec, pro kterého byla tato role debutem v Hollywoodu, hrál doposud v podprůměrných snímcích. Jeho výkon byl naprosto strhující, hlavně díky němu jsou Pancharti skvělou podívanou. Bojíte se ho i ve chvílích, kdy jí štrúdl. Nadhled a lehkost, kterou vložil do postavy Hanse Landy, mu vysloužila Oscara za vedlejší mužský herecký výkon. Ani Brad Pitt se za svůj výkon stydět nemusí. Pravdou ale je, že v některých pasážích silně přehrává – přesto postava poručíka Alda Raina pobaví.

Spaghetti western z druhé světové

Jsou to právě méně známí herci, kteří ve filmu odvádějí nejlepší práci. Taková Mélanie Laurent si teď rozhodně na nedostatek pracovních nabídek stěžovat nemůže. Shosannin příběh zastínil část, která se týkala Panchartů. Když se na film pozorně díváte, uvědomíte si, že tyto dvě části jsou natáčeny odlišně. Shosannin part je více artovou záležitostí, kdežto u Panchartů to můžeme označit za spaghetti western.

Největším problémem je výše zmiňovaná žánrová rozpolcenost a pro někoho vyloženě zabijácká stopáž. Přece jenom 147 minut není pro každého a mně to v tomto případě také vadilo. Zbytečné natahování a některé scény nudily natolik, že jsem měla pocit, že to skončí smrtí. Naštěstí pro Tarantina i pro diváky se Hanebný pancharti chytají záchranných lan v podobě výborného hudebního doprovodu, netradičního pojetí druhé světové války a scén, na které jsme se těšili už od prvního traileru.

Skalpovat nácka musí být velká zábava

DVD

Hanebný pancharti jsou nejnovějším snímkem v této kolekci a je to poznat. Oproti předchozím filmům zde nalezneme i bonusy. Klasicky se dočkáme trailerů, prodloužených a alternativních scén a nejzajímavějším dodatkem je krátký film Pýcha národa. Bohužel prodloužené scény jsou nicneříkající a ničím děj nedoplňují.

Na disku najdeme jak české, tak i anglické titulky, které se hodí, pokud si budete chtít pustit originální znění bez českých titulků, ale budete si chtít zkontrolovat, zdali jste dané replice správně rozuměli. Co se týče grafické stránky, tak zde převládá spokojenost. Velmi dobře uzpůsobené menu doplněné chytlavou melodií, díky které se vám nechce ani pustit film.

Hanebný pancharti (Inglourious Basterds)

Drama/Válečný/Thriller

USA/Německo, 2009, 147 minut

Režie: Quentin Tarantino

Hrají: Brad Pitt, Christoph Walzt, Mélanie Laurent, Eli Roth, Michael Fassbender, Diane Kruger, Til Schweiger, Gedeon Burkhard, Mike Meyers, Julie Dreyfus

Zvuk: Dolby digital 5.1 česky, Dolby digital 5.1 anglicky

Titulky: české, anglické

Bonusy: Prodloužené a alternativní scény, krátký film Pýcha národa, Trailery

Hodnocení filmu: 4****

Hodnocení DVD: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmová kolekce Brada Pitta na DVD: Brad jako lovec nácků