×
TOPZINE.cz

Filmová katastrofa jménem Mr. Bean. Snímek slaví 16. narozeniny

FOTO: Bean - největší filmová katastrofa
Bean - největší filmová katastrofa. Zdroj: distributor filmu

Mr. Bean: Největší filmová katastrofa je snímek založený na postavě, kterou zosobnil Rowan Atkinson. Vše, čeho se dotkne, se okamžitě mění v chaos. Ve snímku se ukazuje, že pro dokonalý katastrofický film není třeba výbuchů – stačí do akce nasadit Beana.

FOTO: Bean - největší filmová katastrofa
Bean – největší filmová katastrofa. Zdroj: Bonton

Je podzim roku 1997 a bohatý mecenáš poslal finanční dar Griersonově galerii v Kalifornii, aby přivezli zpátky domů obraz Whistlerovy matky. Do té doby bylo plátno vystavené v Muzeu d’Orsay v Paříži a správci galerie poprosili Národní galerii v Londýně, aby poslali jednoho ze svých vzdělanců, aby na převoz dohlížel. Jenže Britové místo toho poslali zaměstnance, jen aby se ho zbavili. Tím zaměstnancem je Bean.

Bean je postava, kterou vytvořili Rowan Atkinson, Richard Curtis a Robin Driscoll. V osmdesátých letech o něm vznikl celý seriál. Atkinson o postavě prohlásil: „Nebyl speciálně navržen. Postupně se vyvíjel – od první zkoušky přes vymýšlení vtípků až po rozhodnutí, které vtipy budou nejlepší.“

Seriál se vysílal v 94 zemích. Tvůrci ovšem sami nečekali, jaký bude mít Bean úspěch. Richard Curtis se nestačil divit a tehdy úspěch seriálu komentoval slovy: „Stále jsem překvapený a v šoku. Co jsme to udělali?“

V seriálu Bean existuje ve svém vlastním paralelním vesmíru, ale ve filmu musí komunikovat a spolupracovat s dalšími lidmi. Beanovy činy ovlivní osoby kolem něj. Skoro zničí osobní i profesní život jedné z postav. A právě tehdy se v komické postavě něco zlomí a ukáže se, že i v Beanovi je soucit a snaha o napravení toho, co způsobil. Ve filmu navíc Bean musí mluvit. A mluví stejně podivně, jako se chová. Je jedno, do jaké země cestuje, pro něj je zkrátka vše podivné. Další novinkou je, že se ocitne v opravdové rodině s opravdovými problémy.

Beanovu filmovou katastrofu bude vysílat tuto sobotu, 31. srpna, kanál Universal Channel.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..